کمپانی سازنده HMD Global امسال بسیار بی سر و صدا بوده است اما مطمئن هستیم که چند گوشی جدید را در نوبت معرفی دارد و تا پیش از اتمام سال ۲۰۲۰ از آن‌ها پرده برمی‌دارد. در میان این گوشی‌های متعدد، بدون شک پرچمدار جدید Nokia 9.3 PureView موردانتظارترین آن‌ها است. روز گذشته هم گزارشی در فضای وب منتشر شد که از یک گوشی دیگر برند نوکیا در صف معرفی خبر می‌داد. این گوشی جدید با شناسه TA-1258 در پایگاه رگولاتوری چینی TENAA دیده شده است.

متأسفانه فهرست مشخصات فنی این گوشی در پایگاه مذکور هنوز کامل نشده است. از طرفی هم می‌دانیم که گوشی نوکیا TA-1258 نمایشگر ۵٫۹۹ اینچی با باتری ۳۰۴۰ میلی آمپر ساعتی دارد. البته همینجا باید اشاره کنیم که ظرفیت این باتری اصلا چشمگیر نیست. ممکن است در سال‌های گذشته معرفی گوشی هوشمندی مجهز به باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی برای کاربران جذاب بوده باشد، اما امروزه استاندارد توسعه گوشی هومشند و باتری درون آن ارتقا پیدا کرده است و معتقدیم که این گوشی جدید با باتری ۳۰۴۰ میلی آمپر ساعتی همچنان سطح پایین‌تر از خانواده میان رده‌های برند نوکیا قرار دارد. در فهرست مشخصات این گوشی جدید همچنین به ابعاد ۱۵۹٫۶ در ۷۷٫۵ در ۸٫۵ میلی متر اشاره شده است.

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

شاید این گوشی جدید نوکیا ۲٫۴ باشد!

با توجه به مشخصات فنی مذکور، این گوشی جدید می‌تواند از هر خانواده میان رده‌ای باشد. TA-1258 ممکن است از خانواده نوکیا ۲، نوکیا ۳ یا حتی نوکیا ۴ باشد. جتی شاید HMD تصمیم بگیرد آن را به عنوان یکی از اعضای جدید خانواده nokia C معرفی کند.چند روز پیش، گوشی جدیدی که گفته می‌شود نوکیا ۲٫۴ نام دارد در پایگاه Geekbench بنچمارک شد. این گوشی نوکیا از پردازنده داخلی مدیاتک Helio P22 قدرت می‌گیرد و از ۲ گیگابایت رم و سیستم عامل پیش فرض اندروید ۱۰ هم بهره می‌برد. چنین گوشی هوشمندی با این مشخصات فنی همچنین ممکن است در نمایشگر خود از وضوح تصویر اچ دی پلاس پشتیبانی کند.

تنها نکته متفاوت اینجاست که نوکیا ۲٫۳ از باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی برخوردار شده است و بدین ترتیب مجهز شدن گوشی جدید نوکیا ۲٫۴ به باتری ۳۰۴۰ میلی آمپر ساعتی یک گام رو به عقب است. علی رغم این موضوع، پردازنده موبایلی مدیاتک Helio P22 از پردازنده Helio A22 درون گوشی نوکیا ۲٫۳ قدرتمندتر است. گوشی موسوم به نوکیا ۲٫۴ یک پایین رده تازه است که توانسته امتیازهای ۱۳۶ و ۴۹۷ را در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای کسب کند. در کنار ۲ گیگابایت انتظار داریم که HMD این دستگاه تازه را حداقل به ۱۶ گیگابایت رم مجهز کند؛ البته ۳۲ گیگابایت رم می‌تواند گزینه بهتری باشد.