گوگل پی می‌تواند روی گلکسی واچ اجرا شوذ! اگر صاحبsamsung Galaxy Watch Samstch 4 یا Galaxy Watch 4 Classic هستید، احتمالاً یکی از ویژگی‌هایی است که منتظر آن هستید، قابلیت استفاده از گوگل‌ پلی است. تنها در صورتی ممکن است منتظر آن نباشید که از قبل به سیستم پرداخت سامسونگ عادت کرده باشید. برای کاربران Google Pay، سری Galaxy Watch 4 در هنگام راه اندازی پشتیبانی نمی‌شود.

و قابلیت پشتیبانی Google Pay در آن وجود نداشت. در حالی که اخیراً در Play Store به عنوان یک برنامه قابل نصب روی ساعت ظاهر شد، اما این برنامه قابلیت استفاده را نداشت. تنها کاری که می‌توانستید با پلی استور در ساعت انجام دهید، این بود که هروقت می‌خواهید کارت را تنظیم کنید، شما را به یک پیام خطا ارجاع دهد. در چند روز گذشته، این وضعیت تغییر کرد. به نظر می‌رسد که گوگل و سامسونگ این عملکرد ضعیف در ساعت‌ها را تغییر داده‌اند.

گوگل پی در حال حاضر در Galaxy Watch 4 در حال راه اندازی است

ما دقیقاً نمی‌دانیم چه زمانی، اما در چند روز گذشته چیزی در گلگسی واچ ۴ تغیر کرد. امروز صبح ما توانستیم Google Pay را در Galaxy Watch 4 Classic تنظیم کنیم. همچنین قابلیت این وجود داشت که مراحل را با افزودن کارت تکمیل کنید. در سری‌های قبلی نمی‌شد کارت را اضافه کرد. شما باید این روند را با تلفن به پایان می‌رساندید. و دقیقا در این مرحله بود که برنامه با مشکل مواجه می‌شد. اما با راه‌اندازی صبح امروز، این باگ در اجرای گوگل پی، برطرف شد.

هنوز فرصتی برای آزمایش وجود ندارد اما استفاده از Google Pay نسبت به Samsung Pay برای پرداخت‌های تلفن همراه نباید در اینجا مشکلی ایجاد کند. و اگر روی دکمه صفحه اصلی Google Pay را دوبار فشار دهید، می‌توانید این فرایند را حتی ساده‌تر از آنچه که گفته شد، بکنید. زیرا؛ در صورت نیاز، این امکان وجود دارد که با سرعت بسیار بیش‌تر به صفحه کارت برسید. درواقع؛ دوبار کلیک کردن روی برنامه گوگل پی، شبیه به یک راه‌حل میانبر است که مستقیما شما را به صفحه کارت انتقال می‌دهد. این قابلیت در سامسونگ کارت وجود نداشت. لذا؛ استفاده از گوگل پی، حتی راحت‌تر از برنامه مشابهی است که قبلا در این ساعت مورد استفاده قرار می‌گرفت.

میزان دسترسی

مشخص نیست که میزان دسترسی به گوگل پی در گلکسی واچ، چقدر گسترده است. اما اگر ساعت را در هر دو نسخه و ورژن دارید، می‌توانید نصب Google Pay را امتحان کنید و ببینید آیا به شما امکان به پایان رساندن راه‌اندازی را می‌دهد یا نه.

اگر گوگل پی برای شما کاملاً کار نمی‌کند، احتمالا مشکل شما این است که هنگام تلاش برای افزودن کارت، با نوعی خطا مواجه می‌شوید. اگر هیچ کدام از این موارد را مشاهده نکردید، می‌توانید در گول پلی پیش بروید و از امکانات آن استفاده کنید. همچنین ممکن است این امکان کمی زودتر از چند روز پیش برای شما شروع به کار کرده باشد. در هر صورت، با درست شدن گوگل پی، روش جدیدی برای پرداخت هنگام پرداخت با استفاده از این ساعت برای شما فعال شده است.