گوگل پیکسل ۶ پرو در واقع با ۳۰ وات شارژ نمی شود

گوگل پیکسل ۶ پرو در نیم ساعت حدود ۵۰ درصد شارژ می‌شود و ما در بررسی خود تقریباً به این عدد رسیدیم (در عرض نیم ساعت ۴۸ درصد به دست آوردیم). بااین‌حال، برای ما عجیب بود که باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی پیکسل ۶ پرو نزدیک به دو ساعت طول کشید تا به طور کامل با یک شارژر ۳۰ واتی شارژ شود.

Android Authority یک پژوهش عمیق انجام داد و آزمایش‌های آزمایشگاهی چرخه شارژ Pixel 6 Pro را به ثمر رساند.  اوجریان واقعی شارژر را ثبت می‌کرد و مشخص می‌کرد که در چه نقاطی شارژر به جریان‌های کمتر متمایل می‌شودو تغییر می‌کند. این عملکرد برای هر گوشی هوشمندی که شارژ می‌شود عادی است، اما این تست اطلاعات بیشتری در مورد سرعت شارژ واقعی Pixel 6 Pro نشان می دهد.

برای شروع، گوگل هرگز به‌صراحت نمی‌گوید که Pixel 6 Pro واقعاً قادر به شارژ با ۳۰ وات است، بلکه ادعا می‌کند ۵۰٪ در ۳۰ دقیقه “بر اساس استفاده از شارژر ۳۰W USB-C Google متصل به پریز دیواری است.” ، همراه با یک سلب مسئولیت مبنی بر اینکه “نتایج واقعی ممکن است کندتر باشد”.

Android Authority تایید می‌کند که حداکثر توانی که هم پیکسل ۶ و هم پیکسل ۶ پرو از شارژر می‌کشند، در واقع ۲۲ وات با میانگین ۱۳ وات در طول یک چرخه است. این آزمایش‌ها نه تنها با شارژر ۳۰ واتی Google، بلکه با چند آداپتور دیگر USB-C Power Delivery PPS نیز انجام شد (البته همه نسخه‌های بریتانیا).

تست شارژ سریع Google Pixel 6 Pro

در نمودار پاور/زمان، می‌توانید ببینید که چگونه شارژ باتری به‌صورت مورب شروع به افزایش می‌کند قبل از اینکه به‌تدریج به سمت علامت ۱۰۰ کاهش یابد. خط آبی نشان می‌دهد که جریان به ۲۲٫۳۶ وات قبل از اینکه به ۱۵ وات در حدود علامت ۴۰ درصد کاهش یابد به اوج خود می‌رسد. درحالی‌که حدود نیم ساعت طول می‌کشد تا نیمی از باتری شارژ شود، کمتر از یک ساعت و نیم طول می‌کشد تا بقیه راه شارژ شود. Android Authority اشاره می کند که پیکسل ۶ پرو حدود یک ساعت طول می کشد تا ۱۵ درصد آخرین باتری را پر کند. برای مشاهده این نمودار، به این لینک مراجعه کنید. در این صفحه شما در میانه پیج می‌توانید این نمودار را به طور دقیق ببینید و بررسی کنید.

باتری گوشی‌های گوگل

گوگل در گذشته محافظه‌کارانه در مورد عادات شارژ باتری پیکسل‌ها عمل مر‌کرد و هنوز هم همین کار را می‌کند و باتری پیکسل ۶ پرو با همان ظرفیتی که مثلاً سامسونگ گلکسی‌اس ۲۱ اولترا (همچنین یک باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی) با ۲۵ وات خود شارژ می‌کند، شارژ نمی‌شود. شارژر. در عرض ۳۰ دقیقه به ۵۴ درصد رسید اما تنها در ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه به شارژ کامل رسید.

رویکرد محافظه‌کارانه برای شارژ کردن، گوشی را کمتر مستعد گرم‌شدن می‌کند و فقط در حدود ۲۵ درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد، اما Android Authority به احتمال دیگر اشاره می‌کند که گوگل با باتری‌های ارزان‌تر در سری پیکسل ۶ استفاده کرده است. نظر شما درباره باتری پیکسل ۶ چیست؟ به نظر شما گرم نشدن گوشی آپشن مهم‌تری است یا زود شارژ شدن آن؟ برای ما در کانت‌ها بنویسید.

لازم به ذکر است که این مطلب یک مقاله ترجمه شده است و شما برای مشاهده منبع اصلی آن، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و مطلب زبان اصلی را هم مطالعه کنید. همچنین، در صورت به دست رسیدن اخبار بیش‌تر درباره این گوشی، ما آن را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.