گوگل در اواخر امروز از Pixel 6 و ۶ Pro رونمایی خواهد کرد و این شرکت واقعاً معتقد است که مدل‌های جدید موفق خواهند شد سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. Nikkei گزارش می‌دهد که غول جستجو از تأمین‌کنندگان خودخواسته است تا بیش از ۷ میلیون دستگاه تولید کنند. این دوبرابر تمام محموله‌های پیکسل در سال گذشته است.

بر اساس داده‌های IDC، مجموع محموله‌های تلفن برای گوگل در سال ۲۰۲۰ به ۳٫۷ میلیون رسیده است که همه چیز را در چشم‌انداز قرار می‌دهد. حتی Pixel 5a 5G که در اوایل امسال رونمایی شد، پیش‌بینی می‌شود که از پیشینیان خود پیشی بگیرد – تأمین‌کنندگان Google وظیفه ساخت ۵ میلیون دستگاه را بر عهده داشته‌اند.

همه اینها تلاشی برای سرمایه‌گذاری بر این واقعیت است که گوگل تنها سازنده تلفن‌های اندرویدی مستقر در ایالات متحده است (اگر موتورولا را که متعلق به لنوو است در نظر نگیرید). همچنین تلاش خواهد کرد تا بخشی از سهم بازار باقیمانده هواوی را با خروج از اکثر بازارهای بین‌المللی به دست آورد.

اپل، سامسونگ و شیائومی نیز در نظر گوگل هستند زیرا این شرکت قصد دارد بخشی از سهم بازار را نیز از آنها (که خود از مشکلات هواوی منتفع شده‌اند) بدزدد. چیپست سفارشی Tensor نیز به‌عنوان یک تمایز کلیدی  در این گوشی دیده می‌شود. علاوه بر ایالات متحده، این شرکت امیدوار است موقعیت خود را در اروپا و ژاپن نیز تقویت کند.

طبق گزارش‌ها، گوگل قصد داشت تولید پیکسل ۶ را به ویتنام منتقل کند، اما همه‌گیری آن را متوقف کرد، بنابراین سری ۶ در چین ساخته خواهد شد. اما Pixel 5a 5G در ویتنام ساخته می شود.

منبع مطلب