گوشی‌های پیکسل

گوگل گوشی‌های پیکسل خود را از نسل اول تا امروز با شارژهای ۱۸ واتی وارد بازار کرده، ولی این روال میخواهد تغییر کند و مدل جدید از قدرت شارژسریعتری پشتیبانی کند. به گفته  XDA Developers، سال جاری دست کم یک مدل پیکسل ۶ پرو با قابلیت شارژ سریعتر سیمی ۳۳ واتی وارد بازار میشود.

این نخستین باری نیست که با چنین رویدادی مواجه می‌شویم و در گذشته از منبع های دیگر هم به این مطلب اشاره کرده اند، ولی اکنون برای اولین بار با اسناد محکمی برای تایید این ادعا مواجه می شویم.

طبق مدارک انتشار یافته

طبق مدارک انتشار یافته از سوی رگولاتوری تایوان (NCC)، پیکسل ۶ پرو شارژ سیمی سریع رونمایی کرده است. تصویر شارژ گوشی جدید گوگل جهت استفاده درشرکت تنظیمات تایوان انتشار یافته اند. مشخص می شود پیکسل ۶ پرو ازقدرت شارژ ۵ ولت/۳ آمپر (۱۵وات)، ۹ ولت/ ۲ آمپر (۱۸ وات)، ۹ ولت/۳ آمپر (۲۷ وات) و ۱۱ ولت/۳ آمپر (۳۳ وات) بهره گرفته است.

مدل پیکسل ۶
مدل پیکسل ۶

فقط یک مدل توسط NCC تایید شده است…

فقط یک مدل توسط NCC تایید شده است . پس نمی‌توان واضح تر در مورد تجهیز تمام سری‌های پیکسل ۶ به شارژ ۳۳ واتی سخنی گفت. با این وجود بعید است گوگل فقط یک مدل را به شارژ سریع تامین کند و ممکن است تمام مدل‌های سری پیکسل ۶ با شارژ سریع تر وارد بازار می‌شوند. گفته شده این شارژر ۳۳ واتی در جعبه محصول قرار نگرفته است و کاربران آن را باید به صورت جداگانه از نمایندگی خریداری کنند . فعلا معلوم نیست قیمت این محصول چقدر خواهد بود، ولی بعد از مدت ها پشتیبانی از شارژ سریع قطعا برای کاربران امیدوار کننده است.

شارژ سریع

تولیدکنندگان تلفن رقابت بالایی بر روی تولید شارژ سریع را دارند و نمی‌ شود با قاطعیت در مورد اثرات آن‌ها روی باتری گوشی اظهار نظر کرد. گوگل با رعایت استاندارد USB PD PPS و قدرت شارژ پایین‌تر ۳۳ وات، سلامت باتری  مدل پیکسل ۶ پرو را تضمین کرده و شاید در سال‌های آتی نیازی به عوض کردن آن نخواهد بود. البته این اواخر برند شیائومی گوشی ۱۱ تی پرو را با پشتیبانی از شارژ سرعت۱۲۰ واتی  معرفی کرده که طبق ادعای سازنده، عمر باتری را تضمین کرده است.