گوگل سرانجام به شایعه‌ها درباره لغو معرفی گوشی جدید پیکسل ۵a واکنش نشان داد. این غول تکنولوژی تایید کرد که گوشی جدید پیکسل ۵a نسخه ۵G را تا آخر امسال معرفی می‌کند. این گوشی جدید احتمالا در ماه اوت روانه بازار ژاپن و آمریکا خواهد شد.

این شایعه‌ها اولین بار توسط یک کاربر فعال یوتیوب منتشر شد که ادعا کرد گوشی مذکور به علت مشکل موجودی تراشه داخلی احتمالا معرفی نخواهد شد. پس از آن پایگاه خبری Android Central هم با ذکر دو منبع دیگر خبر مذکور را مورد تایید قرار داد. البته باید به این نکته مهم هم اشاره کنیم که در همه شایعه‌ها به نام پیکسل ۵a اشاره شده در حالی که کمپانی گوگل از نسخه ۵G این گوشی جدید نام برده است.

اما نکته جالب توجه دیگر در بیانیه گوگل این است که گوشی جدید پیکسل ۵a با پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G تنها روانه دو بازار ژاپن و آمریکا می‌شود و مانند برخی نسل‌های قبلی عرضه محدودی خواهد داشت. حتی دو گوشی پیکسل ۵ و نسخه ۵G پیکسل ۴a که سال گذشته معرفی شدند هم در مناطق معدودی عرضه شدند اما حالا دیگر گوشی ۲۰۲۱ گوگل پیکسل ۵a ظاهرا قرار است محدودتر هم باشد.

درباره گوشی پرچمدار پیکسل ۶ هم هنوز هیچ خبری از سوی کمپانی سازنده تایید نشده اما ممکن است در همان بازه زمانی تقریبی پیکسل ۵a معرفی و عرضه شود.