بر اساس گزارشی از DSCC (مشاوران زنجیره تامین دیجیتال)، گوگل در چندین منبع زنجیره تامین تایید کرد که تولید “Pixel Fold” را متوقف کرده و به بازار عرضه نخواهد شد.

اگرچه برخی از رسانه‌ها لغو عرضه آن را گزارش می‌کنند، اما گزارشات به وضوح مشخص نمی‌کنند که عرضه Pixel Fold کاملا لغو شده یا به طور نامحدود به تاخیر افتاده است.

نویسنده گزارش تاکید می‌کند که گوگل از سفارش قطعات گوشی منصرف شده است.

گفتن اینکه گوگل دقیقا قرار است در مورد Pixel Fold چه هدفی را در پیش بگیرد دشوار است، به ویژه از آنجایی که گوگل حتی اعلام نکرد که روی یک دستگاه تاشو کار می‌کند، درست مانند گزارش اصلی درباره Pixel Fold که می‌گوید این صحت ندارد و همه اینها حدس و گمان است. شاید گوگل متوجه شد که درست زمانی که زنجیره‌های تامین همچنان با محدودیت‌هایی مواجه هستند، زمان مناسبی برای رقابت در زمینه‌ی گوشی تاشو نیست . در عین حال، هزینه بسیاری از قطعات طی چند سال گذشته افزایش چشمگیری یافته و همین موضوع، رقابت با پرچم‌دار تاشو نسل سوم سامسونگ Galaxy Z Fold3 را به چالش سنگینی تبدیل می‌کند.


وقتی برای اولین بار شنیدیم که گوگل در حال توسعه دستگاه تاشو پیکسل خود است، غافلگیر شدیم؛

معرفی Android 12L نشانه‌ای از متعهد بودن گوگل به بهبود نسخه اندروید برای دستگاه‌هایی با فاکتورهای بزرگتر بود. به ویژه از آنجایی که اندروید ۱۲L به طور خاص برای تغییرات رابط کاربری بهتر در تبلت‌ها و دستگاه‌های تاشو رونمایی شده بود. دستگاه Pixel تاشو همان تنظیمات دوربین دوگانه Google Pixel 5 را داشت، از جمله دوربین‌های سلفی دوگانه ۸ مگاپیکسلی و هر کدام برای نمایشگرهای داخلی و خارجی بود. در همین حال، انتظار می‌رفت صفحه نمایش داخلی آن یک صفحه نمایش ۷٫۶ اینچی LTPO OLED ساخت سامسونگ باشد.