گوگل سرانجام سایر موتورهای جستجوی جانشین خودش را برای کاربران اندرویدی اروپا اعلام کرد. بدین ترتیب گوگل دیگر موتور جستجوی پیش فرض روی پلتفرم اندروید نخواهد بود و در این مطلب هم قصد داریم همه جزئیات لازم را در این باره با شما به اشتراک بگذاریم.

گوگل دیگر موتور جستجوی پیش‌فرض اندروید نخواهد بود!

پس از آنکه اتحادیه اروپا کمپانی گوگل را در سال ۲۰۱۸ مجبور به پرداخت غرامت سنگینی کرد، این غول تکنولوژی هم تصمیم گرفت برای موتورهای جستجو به کاربران اروپا پیشنهادهای جایگزین ارائه دهد. حالا صفحه جدیدی برای انتخاب موتور جستجو روی گوشی اندرویدی کاربرانی که برای اولین بار گوشی خود را روشن می‌کنند به نمایش درمی‌آید تا از آن‌ها بپرسد که تمایل می‌دهند کدام انتخاب موتور جستجوی پیش فرضشان باشد.

در این صفحه کاربران می‌توانند با توجه به کشور محل زندگی خود یکی از موتورهای جستجو را در میان فهرست سه گانه انتخاب کنند. گوگل برای این کار همچنین یک سامانه مزایده‌ای طراحی کرد تا گزینه همراه گوگل را به نمایش بگذارد.

گوگل-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

در روند مزایده، کمترین قیمت و قیمت آغازین در هر کشور وجود داشت. علاوه بر این، سه موتور جستجویی که بهترین قیمت را پیشنهاد را ارائه داده بودند، توسط گوگل برای نمایش به کاربر انتخاب شدند تا از اول ماه مارس به همراه گوگل روی صفحه آغازین برای کاربران جدید دستگاه اندرویدی به نمایش درآیند. برنده این مزایده هم DuckDuckGo بوده است.

اگر از طرفداران سفت و سخت حفظ امنیت خود هستید، این موتور جستجو کاملا برای شما مناسب است. DuckDuckGo اطلاعات شخصی را از کاربر درخواست نمی‌کند و از آن‌ها برای جستجو در بستر وب هم استفاده نمی‌کند. این دقیقاً معنای امنیت اطلاعات است که موتور جستجوی مذکور به کاربران خود ارائه می‌دهد. از طرفی هم DuckDuckGo موتور جستجوی کاملی قابل مقایسه با گوگل نیست. جای خالی برخی از قابلیت‌هایی که به آن‌ها در گوگل عادت کرده‌ایم به خوبی در DuckDuckGo حس می‌شود.