GOOGLE به طور رسمی اندروید ۱۲ را منتشر می‌کند

گوگل اندروید ۱۲ را به طور رسمب معرفی می‌کند. ما عادت کرده‌ایم که در سپتامبر شاهد به‌روزرسانی‌های جدید اندروید باشیم، اما به نظر می‌رسد این عادت گوگل امسال کمی دیر شده است. ما در ابتدای ماه گذشته منتظر عرضه رسمی اندروید جدید بودیم. این تاخیر در مورد بتا اندروید ۱۲ همه را شگفت‌زده کرد. گزارش‌هایی مبنی بر انتشار ۵ اکتبر برای اندروید ۱۲ ظاهر شده است. بااین‌حال، این شرکت امروز (۴ اکتبر) آخرین نسخه پایدار اندروید ۱۲ را منتشر کرد. بااین‌حال، با این به‌روزرسانی یک مشکل کوچک وجود دارد.

 

انتشار رسمی دوشنبه به‌روزرسانی اندروید به گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل نمی‌رسد. این شرکت به‌تازگی منبع خود را به پروژه منبع‌باز Android منتقل کرده است. هیچ یک از گوشی‌های هوشمند پیکسل امروز به‌روزرسانی پایدار را دریافت نمی‌کنند. این تلفن‌های هوشمند تنها در چند هفته آینده نسخه پایدار اندروید را دریافت خواهند کرد؛ بنابراین، این یک نسخه است، اما نه نسخه‌ای که به نفع بسیاری از کاربران باشد.

برای مشاهده اخبار مربوطه به این لینک مراجعه کنید.

 

البته، با ارسال کد به پایگاه‌داده AOSP ، به این معنی است که توسعه دهندگان ROM سفارشی قادر خواهند بود در کد جستجو کرده و انتشار ROMهای سفارشی مبتنی بر Android 12 خود را آغاز کنند. در چند ساعت آینده، ممکن است اولین گوشی‌های هوشمند اندروید ۱۲ را از طریق جامعه دریافت کنیم. در مورد OEMهای Android ، اولین به‌روزرسانی A12 باید چند ماه دیگر به طول انجامد. امروزه شاهد شرکت‌هایی مانند Oppo و Realme هستیم که برای معرفی پوسته‌های اندرویدی خود حرکت می‌کنند. چند روز آینده احتمالاً با اعلامیه‌های بیشتری دنبال می‌شود.

گوگل و اندروید 12
اندروید ۱۲

گوشی‌های گوگل پیکسل و اندروید ۱۲

دارندگان پیکسل ممکن است این سؤال را داشته باشند که آپدیت مورد انتظار اندروید ۱۲ کجاست؟ ما فرض می‌کنیم که در این مرحله، گوگل تا انتشار سری Pixel 6 منتظر می ماند تا اندروید ۱۲ را برای مجموعه Pixel عرضه کند. بر اساس شایعات ، تلفن های هوشمند جدید گوگل اواخر این ماه عرضه می شوند. ترکیب جدید تغییرات سخت افزاری و پیشرفت های زیادی را به همراه خواهد داشت. ما حتی می توانیم انتظار داشته باشیم که برخی از ویژگی های اندروید ۱۲ به طور انحصاری با دستگاه های جدید در دسترس باشند. گزارش ها می گویند که گوگل در حال آماده سازی یک به روزرسانی اندروید ۱۲٫۱ است که به نفع تلفن های Pixel و همچنین یک گوشی هوشمند Pixel Foldable است.

به گفته غول جستجو، گوشی‌های سامسونگ، OnePlus ، Oppo ، Realme ، Tecno ، Vivo و Xiaomi “اواخر امسال” اندروید ۱۲ را دریافت خواهند کرد. بااین‌حال، ما می‌دانیم که همه شرکت‌ها نمی‌توانند امسال ارتقاء جدید را ارائه دهند. در زمان نگارش این مقاله، هنوز شرکت‌هایی در حال ارائه به‌روزرسانی‌های اندروید ۱۱ هستند؛ بنابراین دوباره به اینجا می‌پردازیم.

 

اندروید ۱۲ پیشرفت‌های زیادی را به همراه دارد و تغییرات اساسی در طراحی سیستم‌عامل به همراه دارد. Google یک رابط کاربری جدید “Material You” با تم مبتنی بر تصویر زمینه و بسیاری از عناصر طراحی جدید معرفی می‌کند. این شرکت همچنین ویجت‌ها را تازه کرده و سایر جنبه‌های سیستم‌عامل را بهبود می‌بخشد.

منبع مطلب:

https://www.gizchina.com/2021/10/04/google-officially-releases-stable-android-12/