ردمی، زیر مجموعه برند شیائومی ، سری Redmi 10X را از اواخر ماه مه در چین عرضه کرد. این سری شامل سه دستگاه Redmi 10X 5G ، Redmi 10X Pro 5G و Redmi 10X 4G بود که هر سه همراه با MIUI 11 مبتنی بر اندروید ۱۰ برای اولین بار عرضه شدند. با این وجود ، به زودی به MIUI 12 به روزرسانی شدند. اما اکنون به روزرسانی اندروید ۱۱ فعلا با Redmi 10X 5G استارت خورده است. مدل Redmi 10X 5G به MediaTek Dimensity 820 SoC مجهز شده و منحصر به کشور چین است. فقط یک گوشی دیگر با این چیپستموجود است و آن چیزی نیست جز vivo S7t 5G که اخیراً رونمایی شده است. لازم به ذکر است که این دستگاه فقط در چین به فروش می رسد. با وجود این که این گوشی در لیست عملکرد بنچمارک AnTuTu رتبه پیشتازی را از آن خود کرده، متاسفانه هنوز به آخرین نسخه اندروید مجهز نشده است.
خوشبختانه ، شیائومی بالاخره انتشار نسخه به روزرسانی اندروید ۱۱ برای Redmi 10X 5G را آغاز کرد. به روزرسانی جدید سیستم برای این گوشی با شماره ساخت V12.0.1.0.RJHCNXM ارائه می شود. این بروز رسانی همچنین وصله‌های امنیتی آوریل ۲۰۲۱ را نیز به همراه دارد.
در حال حاضر ، این مرحله در مرحله “Stable Beta” است و بنابراین فقط برای تعداد کمی از کاربران در دسترس است. اما در روزهای آینده به دست همه کاربران خواهد رسید.
به همین ترتیب ، می توانیم انتظار داشته باشیم که شیائومی به روزرسانی اندروید ۱۱ را برای Redmi 10X Pro 5G و همچنین Redmi 10X 4G منتشر کند. همچنین ، این گوشی‌ها واجد شرایط به روزرسانی MIUI 12.5 نیز هستند.