شایعه شده است که گوگل قصد دارد در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) از گوشی جدید خود به نام Pixel 5a 5G رونمایی کند. این گوشی جدید چندی پیش در تصویر رندری افشا شد و نشان داد که ممکن است از نظر طراحی ظاهری تفاوتی با گوشی هوشمند Pixel 4a 5G نداشته باشد. ابعاد کلی گوشی جدید Pixel 5a 5G بیشتر شبیه به ۴a 5G به نظر می‌رس در حالی که Pixel 4a اصلی کوچکتر ساخته شده است.

اجازه دهید درباره تراشه داخلی این گوشی جدید صحبت کنیم. حالا علاوه بر طراحی ظاهری احتمالی گوشی Pixel 5a 5G گزارش شده است که این گوشی جدید مانند دو گوشی گوگل Pixel 4a 5G و Pixel 5 از تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G قدرت می‌گیرد. این تراشه حالا دیگر کمی قدیمی به نظر می‌رسد؛ مخصوصا اگر این نکته را هم در نظر بگیریم که تراشه اسنپدراگون ۷۸۰G معرفی شده و با گوشی‌های هوشمند دیگری ازجمله گوشی شیائومی Mi 11 Lite 5G روانه بازار شده است.

این خبر که گوشی جدید Pixel 5a 5G از تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G قدرت می‌گیرد، از کدهای درون نرم افزار پیش نمایش نسخه ۳ اندروید ۱۲ استخراج شده است. در این نسخه چند خطی به گوشی جدید گوگل Pixel 5a 5G و تراشه اسنپدراگون   ۷۶۵G اشاره شده است.

هنوز نمی‌دانیم که آیا کمپانی گوگل قصد دارد دو گوشی هوشمند Pixel 5a و Pixel 5a 5G معرفی کند یا خیر؛ زیرا سال گذشته دو گوشی گوگل Pixel 4a و Pixel 4a 5G با تفاوت‌های چشمگیری از یکدیگر معرفی شدند. فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم که گوگل چه برنامه‌ای دارد و کدام خبرها را در هفته‌های آینده تایید می‌کند.