در خلال سال‌های اخیر تقریبا همه گوشی‌های پیکسل و نکسوس مجهز به جدیدترین پردازنده موبایلی موجود در بازار معرفی شدند و از این جهت در ردیف گوشی‌های هوشمند پرچمدار قرار گرفتند. برای مثال، گوشی هوشمند Pixel 4 سال گذشته با پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ معرفی شد که درواقع سطح بالاترین پردازنده موبایلی در آن زمان هم شناخته می‌شد.

از طرفی ممکن است گوگل این استراتژی توسعه را با معرفی گوشی جدید Pixel 5 خود تغییر دهد. خبرگزاری ۹to5Google به نسخه پیش از معرفی اپلیکیشن دوربین گوگل مربوط به گوشی Pixel 4A دسترسی داشته و بر اساس آن چنین ادعایی را مطرح کرده است.

در کدهای برنامه نویسی این اپلیکیشن عبارت photo_pixel_2020_config دیده شده است. با توجه به اینکه کد برای Pixel 4 سال گذشته photo_Pixel_2019_config بود، به نظر می‌رسد که این بخش به گوشی جدید Pixel 5 مربوط می‌شود. خبرگزاری مذکور همچنین به اسامی رمز Bramble و Redkin در همین حین دست یافته است.

گوگل-گوشی-قیمت گوشی-موبایل-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین-خرید گوشی

پیکسل ۵ اصلا پرچمدار نیست!

به نظر می‌رسد که هر دو گوشی مذکور از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷۶۵G قدرت می‌گیرند که علی رغم پشتیبانی از امکان ۵G همچنان پردازنده پرچمدار به شمار نمی‌رود. به همین خاطر خبرگزاری مذکور این احتمال را مطرح کرده است که دو گوشی امسال گوگل به نام‌های احتمالی Pixel 5 و Pixel 5 XL اصلا پرچمدار و سطح بالا نخواهند بود.

هنوز مشخص نیست که گوگل چرا نمی‌خواهد از کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ در نسل جدید پیکسل استفاده کند؛ اما شاید این سازنده سرانجام متوجه شده است که میان رده‌ها قادر هستند با توجه به قیمت مناسبشان به فروش چشمگیری در بازار دست یابند.