در رقابت میان توسعه دهندگان گوشی‌های همراه مخصوصا به این نکته توجه می‌شود که کدامیک از سازندگان می‌توانند نمایشگر کاملا بدون حاشیه طراحی کنند. از طرفی حالا دیگر ترندی تازه معرفی شده و به نکات موردتوجه کاربران هم اضافه شده است. کمپانی Razr در سال ۲۰۱۷ اولین نمایشگر با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی را معرفی کرد. این ویژگی در سال ۲۰۱۷ بسیار برجسته بود اما حالا در سال ۲۰۲۰ هستیم و دیگر به استانداردی موردنیاز برای گوشی‌های پرچمدار تبدیل شده است. همچنین بسیاری از سازندگان حالا از نرخ تازه سازی بالا در محصولات میان رده خود استفاده می‌کنند و سال گذشته هم کمپانی وان پلاس تصمیم گرفت در دو گوشی وان پلاس ۷ و وان پلاس ۷ پرو خودش از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی و ۱۲۰ هرتزی استفاده کند. از آن زمان تاکنون همه گوشی‌های کمپانی چینی وان پلاس به جز Nord N100 با حداقل نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز معرفی شدند.

گوشی جدید Nord N100 یکی از مدل‌های جدید از خانواده تازه و میان رده وان پلاس Nord شناخته می‌شود. اولین گوشی این خانواده به نام وان پلاس Nord و همچنین Nord N10 که پس از آن معرفی شد، هر دو از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کنند اما گوشی جدید Nord N100 در مقایسه با این دو یک گوشی کاملا اقتصادی است. وان پلاس در اکتبر امسال از گوشی جدید Nord N100 در کنار Nord N10 پرده برداشت. اما نکته اینجاست که وان پلاس اعلام کرد نمایشگر گوشی جدید Nord N100 هم از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز بهره می‌برد در حالی که مشخص شده نرخ تازه سازی در آن ۶۰ هرتز است.

وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

به نظر می‌رسد که گوشی جدید وان پلاس Nord N100 یک نسخه کمی دستکاری شده است OPPO A53 و A53s باشد. باید یادآور شویم که هر دو برند وان پلاس و اوپو از اجزای یک هلدینگ واحد به نام BBK Electronics هستند. رایج و منطقی به نظر می‌رسد که این برندهای همکار تکنولوژی‌های خود را به اشتراک بگذارند. دو گوشی اوپو A53 و A53s با نمایشگر ۹۰ هرتزی و وضوح تصویر اچ دی پلاس معرفی شدند. درواقع اوپو تلاش می‌کند تا نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی را روی گوشی‌های میان رده با وضوح تصویر اچ دی پلاس هم به کار گیرد. حالا این پرسش پیش می‌آید که چرا وان پلاس گوشی جدید Nord N100 خود را به جای ۹۰ هرتز با نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز توسعه داده است؟

وان پلاس سرانجام به این پرسش پاسخ داد. ظاهرا گوشی میان رده Nord N100 همچنین از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند اما نرخ تازه سازی آن به طور پیش فرض ۶۰ هرتز است.