بنچمارک معتبر DxOMark اخیرا اعلام کرد که گوشی جدید Mate 40 Pro با کسب امتیاز ۱۳۶ در این بنچمارک توانسته است در صدر بهترین دوربین‌ها در میان گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان قرار گیرد. پیش از این گوشی هوشمند شیائومی Mi 10 Ultra به عنوان بهترین امکان بزرگنمایی در صدر برترین‌های جهان قرار داشت. بنچمارک DxOMark در این باره گفته در حالی که گوشی هوآوی Mate 40 Pro از لرزشگیر اپتیکال تصویر در دوربین اصلی پشتیبانی نمی‌کند، همچنان بهبود چشمگیری در تصویربرداری نشان داده است.

مهم‌ترین مشخصات در دوربین گوشی هوآوی Mate 40 Pro:

  • دوربین سه گانه
  • لنز اصلی ۵۰ مگا پیکسلی ۱٫۲۸/۱ اینچی (خروجی ۱۲ میلیون پیکسلی)، فاصله کانونی ۲۳ میلی متر، دیافراگم ۱٫۹، Full Pixel Octa-PD
  • لنز فوق عریض ۲۰ مگا پیکسلی ۱٫۵۴/۱ اینچی، دیافراگم ۱٫۸، فاصله کانونی ۱۸ میلی متری، PDAF
  • لنز تله فوتو ۱۲ مگا پیکسلی ۳٫۵۶/۱ اینچی، دیافراگم ۳٫۴، فاصله کانونی ۱۲۵ میلی متر، لرزشگیر اپتیکال تصویر، PDAF
  • فلش LED
  • امکان ضبط ویدیوی ۴K، ۲۱۶۰p/60fps
  • حسگر چند طیفی دمای رنگ
هوآوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
هوآوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

کاملا مشخص است که پس از عرضه گوشی هوشمند P40 Pro در ابتدای سال ۲۰۲۰، مهندسان کمپانی هوآوی برای توسعه و بهبود گوشی جدید Mate 40 Pro به سختی تلاش کرده‌اند. با تجه به عملکرد فوق العاده‌ای که گوشی P40 Pro نشان داده، به نظر می‌رسد که جانشین آن در جنبه‌های مختلفی بهبود پیدا کرده است. هوآوی مشخصا روی ویژگی HDR و بازه دینامیکی کار کرده و حالا نسل جدید Mate 40 Pro تصاویر بهتری در نور کم به ثبت می‌رساند.

دوربین تله فوتو در Mate 40 Pro قطعا بهترین نیست اما همچنین کفایت می‌کند. هر چند که میدان در این لنز از بسیاری از رقیبان گوشی مذکور کوچک‌تر است، کیفیت تصاویر لنز فوق عریض جایی برای انتقاد باقی نمی‌گذارد.

بر اساس ادعای DxOMark گوشی جدید هوآوی Mate 40 Pro همچنین بهترین دوربین در فیلم برداری با قابلیت خوب در کنترل نویز، لرزشگیر مناسب و تعادل در فوکوس خودکار است.

هوآوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
هوآوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین