چند ماه پیش کمپانی شیائومی از گوشی سطح بالا و مفهومی خودش به نام Mi MIX alpha رونمایی کرد و از آن زمان تاکنون بسیاری از طرفداران برند سازنده و گوشی‌های خاص در انتظار عرضه این دستگاه هستند. اگر شما هم از این دسته هستید، خبر ناخوشایندی برایتان داریم؛ زیرا این گوشی جدید احتمالا روانه بازار نخواهد شد. لی جون، مدیر ارشد شیائومی، اخیرا به طور عمومی به ارائه پاسخ به پرسش‌های کاربران می‌پردازد و همچنین به طور مشخص اعلام کرده است که این گوشی مفهومی عرضه نخواهد شد.

این گوشی سپتامبر سال گذشته به نمایش درآمد و خالقان آن هم مشخصا به دنبال جلب توجه و تحسین همگان بودند که به خوبی هم موفق شدند. همچنین شیائومی در ابتدای رونمایی از گوشی هوشمند Mi MIX Alpha تأکید کرد که این طراحی خلاقانه تنها یک نسخه آزمایشی نیست و در تعداد محدودی تا دسامبر ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. اما همان طور که می‌دانید حالا در سال ۲۰۲۰ میلادی هستیم و این گوشی هوشمند هم هرگز عرضه نشد.

لی جون بیان کرد که گوشی هوشمند Mi MIX Alpha یک دستگاه ابتدایی و پروژه تجربی شیائومی نبوده است. اولین تحقیقات در توسعه این گوشی خلاقانه موفقیت آمیز بوده اما مشکلاتی در روند تولید انبوه آن پیش آمده است. به همین خاطر تصمیم گرفته شده است تا روند تولید انبوه و عرضه گوشی Mi MIX Alpha لغو شود.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

لغو Mi MIX Alpha و معطوف شدن توجه به Mi MIX 4

حالا دیگر همه توجه تیم طراحی و مهندسی محصول شیائومی به توسعه گوشی جدید Mi MIX 4 منعطف شده است تا راهکاری خلاقانه و عملی را با آن ارائه دهند. مدیر بخش محصول شیائومی در این باره گفته است امیدوار است محصولی معرفی کند که از تکنولوژی‌های خلاقانه و پیشرفته پشتیبانی کند. اما عملی شدن چنین راهکاری زمان زیادی طلب می‌کند. متأسفانه این مقام ارشد درباره جزئیات نام این محصول تازه چیزی نگفته است. اگر شیائومی همان روال قبلی را در نام گذاری محصولاتش پیش بگیرد، این گوشی جدید هم Mi MIX 4 نامیده می‌شود.

برخی کاربران از این مقام ارشد شیائومی درباره پردازنده‌های موبایلی ساخت شیائومی سوال پرسیدند. اگر به خاطر داشته باشید، این کمپانی چینی در فوریه ۲۰۱۷ اولین پردازنده خود را به نام Surge S1 معرفی کرد. این پردازنده در گوشی Mi 5C به کار گرفته شد. البته شیائومی بیش از این پیش نرفت و همچنان هم به نظر می‌رسد که ایده تولید و استفاده از پردازنده ساخت خودش را می‌پروراند. لی جون در پاسخ اطمینان داده است که کمپانی شیائومی تحقیقات خود را در این بخش ادامه می‌دهد.