فرم ویر منتسب به گوشی سونی با شناسه J8010 و اسم رمز Sphinx در XperiFirm مشاهده شده است. این گوشی درواقع یکی از تازه‌ترین گوشی‌های سطح بالای سونی به شمار می‌رود که انتظار داریم به زودی با پشتیبانی از ۵G رونمایی شود.

این گوشی سونی ممکن است تحت عنوان Xperia 1s یا Xperia 1v معرفی شود. همچنین احتمال دارد که سونی از آن تحت عنوان Xperia 1 5G رونمایی کند. تصویر اسکرین شاتی هم از مشخصات این گوشی منتشر شده است که به پنل نمایش با وضوح تصویر ۳۸۴۰ در ۱۶۴۴ که دقیقا با وضوح تصویر Xperia 1 یکسان است، اشاره دارد.

Sony Xperia 1s / سونی اکسپریا 1 اس
Sony Xperia 1s / سونی اکسپریا ۱ اس

یک دستگاه دیگر هم با اسم رمز Hours وجود دارد که برای پنل نمایش آن به وضوح تصویر ۱۰۸۰ و نسبت ۱۶:۹ اشاره شده است. اطلاعات اخیر و البته تأیید نشده درباره این گوشی پیش بینی می‌کند که پنل نمایش اولد ۶ اینچی داشته باشد (Xperia 1 با پنل نمایش ۶٫۵ اینچی معرفی شده است).

دو گوشی سونی Sphinx و Hours ممکن است امسال در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی IFA 2019 و در اوایل ماه سپتامبر رسما معرفی شوند. کمپانی سونی گوشی Xperia XZ3 را سال گذشته در همین رویداد معرفی کرد، اما از آنجا که هر دو مدل سونی Sphinx و Hours ظاهرا از مودم ۵G پشتیبانی می‌کنند، احتمالا نسخه‌هایی از Xperia XZ4 نیستند (مگر آنکه نسخه‌های ۴G LTE هم داشته باشند).