مدتی است که سامسونگ تلاش می‌کند لنز دوربین با کیفیت ۲۰۰ مگا پیکسلی توسعه دهد. همچنین انتظار می‌رود که این لنز جدید ISOCELL اولین بار با گوشی شیائومی Mi 12 معرفی شود. حالا شایعه دیگری منتشر شده است که نشان می‌دهد غول تکنولوژی کره‌ای همچنین یک لنز ۵۰ مگا پیکسلی RGBW را در دست توسعه دارد که احتمالا با گوشی جدید Galaxy S22 عرضه خواهد شد.

هر دو لنز دوربین مذکور ساخته کمپانی سامسونگ احتمالا سپتامبر امسال معرفی می‌شوند. این خبر توسط یکی از معتبرترین افشاگران با نام کاربری Ice Universe منتشر شده است که سابقه خوبی هم در افشای خبرهای حوزه تکنولوژی دارد.

تراشه استاندارد RGB شامل حسگرهایی با قابلیت خوانش نورهای آبی، سبز و قرمز و همچنین ترکیب آن‌ها برای دستیابی به رنگ‌های درست می‌شود اما در RGBW همچنین LED رنگ سفید وجود دارد که به رنگ سفید واقعی کمک می‌کند. به طور نظری این تکنولوژی باید بتواند در شرایطی که تضاد نور بالاست، عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

البته حالا هم می‌دانیم که این تکنولوژی چگونه عمل می‌کند؛ زیرا پیش از این گوشی هوآوی P8 در سال ۲۰۱۵ مجهز به RGBW عرضه شد. البته دوربین اصلی در گوشی مذکور تنها یک لنز ۱۳ مگا پیکسلی داشت که با دوربین‌های باکیفیت و چندگانه امروزی قابل مقایسه نیست. بدین ترتیب دوربین ۵۰ مگا پیکسلی RGBW در گوشی‌های تازه باید نویز کمتری داشته باشد و تصاویر باکیفیت‌تری هم داشته باشد.