یکی از معروف‌ترین افشاگران دنیای مجازی با نام کاربری Ice Universe روز گذشته در خبری تازه درباره گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra مدعی شد که این گوشی جدید نمی‌تواند در بیشینه وضوح تصویر کواد اچ دی پلاس خود از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی کند.

این اطلاعات در تازه‌ترین نسخه از نرم افزار رابط کاربری One UI متعلق به سامسونگ کشف شده است. خبر مذکور تأیید می‌کند که گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra نمایشگری سازگار با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی دارد. بدین ترتیب در برخی شرایط، نمایشگر این گوشی جدید قادر خواهد بود نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی داشته باشد اما وضوح تصویر نمایشگر در آن موقعیت کاهش پیدا می‌کند.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی در حال حاضر روی گوشی سامسونگ خانواده گلکسی اس ۲۰ هم پشتیبانی می‌شود که البته برخی کاربران آن را مورد انتقاد قرار داده‌اند. کمپانی سامسونگ در واقع نگران کاهش در مدت زمان عملیات بدون شارژ مجدد گوشی‌ها در هنگام استفاده از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی با حداکثر وضوح تصویر است. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra در این زمینه نسبت به سایر پرچمداران کمپانی سازنده تفاوتی نداشته باشد.

همین شبکه ارتباطی انتشار دهنده گزارش پیش رو همچنین خبر داده است که برخلاف شایعه‌های اخیر، گوشی جدید Galaxy Z Fold 2 در رویداد ۵ اوت (۱۵ مرداد) معرفی می‌شود. این منبع با توجه به خبرهای متعدد و معتبری که تا به حال منتشر کرده، معتبر به نظر می‌رسد.

اولین تصاویر منتسب به گوشی سامسونگ Galaxy Note 20

کاربر Ice Universe همچنین اخیرا تصاویر رندر منتسب به گوشی جدید Note 20 را منتشر کرد. پیش از این تصاویر نسخه اولترا منتشر شده بود و حالا قادر هستیم نسخه استاندارد را هم در زوایای مختلف تماشا کنیم.

با توجه به این تصاویر و مقایسه با نسخه اولترا، به نظر می‌رسد که Galaxy Note 20 نمایشگری با حاشیه‌‌های ضخیم‌تر از نسخه اولترا دارد و همچنین کناره‌های پنل نمایش آن هم خمیده طراحی نشده است. حسگر تشخیص اثرانگشت این گوشی جدید زیر نمایشگر قرار گرفته است و در پنل پشتی آن هم شاهد طراحی دوربین اصلی در قالب ماژول مستطیلی و بزرگ هستیم. این ماژول شامل سه لنز و همچنین فلش LED می‌شود.

در تصویر زیر مقایسه دو گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۱۰ را مشاهده می‌کنید. یک منبع آگاه تأیید کرده است که گوشی گلکسی نوت ۲۰ تقریبا ۱ سانتی متر از نظر طول بدنه بلندتر و کشیده‌تر ساخته می‌شود. هر دو گوشی همچنین نمایشگر فول اچ دی پلاس دارند و بیشینه نرخ تازه سازی در آن‌ها ۶۰ هرتز است.

 

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین