سامسونگ در بازار کره جنوبی از گوشی جدید خود به نام Quantum 2 رونمایی کرد. با توجه به مشخصات فنی سطح بالای این گوشی جدید، افلب طرفداران برند سامسونگ منتظر هستند که Quantum 2 به بازارهای جهانی هم راه پیدا کند. خبر خوش اینکه ممکن است به زودی شاهد رونمایی سامسونگ از این گوشی جدید در بازارهای جهانی باشیم. می‌دانیم که گوشی سامسونگ Quantum 2 ممکن است تحت عنوان Galaxy A82 5G روانه بازار جهانی شود. همچنین یک پوستر تبلیغاتی از گوشی مذکور در فضای وب منتشر شده است که اشاره دارد احتمالا به زودی گوشی سامسونگ Galaxy A82 5G معرفی خواهد شد.

این تبلیغ تازه در قالب ویدیو و توسط یک افشاگر معتبر منتشر شده است. در این ویدیوی کوتاه مشخصا نام Galaxy A82 5G ذکر شده است. در این ویدیوی کوتاه ۱ دقیقه‌ای به باتری، تکنولوژی شارژ سریع و مشخصات و قابلیت‌های دوربین به عنوان امکانات برجسته این گوشی سامسونگ اشاره شده است. همچنین قبلا شاهد درج نام گوشی سامسونگ A82 5G در فهرست گوشی‌هایی بودیم که سامسونگ قصد دارد برایشان به روزرسانی امنیتی فصلی منتشر کند. علاوه بر این گزارش‌های متعددی وجود دارد که ادعا می‌کنند گوشی سامسونگ Galaxy A82 5G همان گوشی هوشمند Quantum 2 است.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشند، سامسونگ رقیبی تازه برای گوشی‌های هوشمند چینی در نوبت معرفی دارد. این گوشی سامسونگ از پردازنده کوالکام اسنپدراگون سری ۸۰۰ قدرت می‌گیرد و به همین خاطر از نظر عملکرد بسیار قدرتمند است.

مشخصات گوشی سامسونگ Galaxy A82 5G (Quantum 2)

سامسونگ در نیمه ماه اوریل از گوشی جدید Quantum 2 خود رونمایی کرد. این گوشی جدید به پردازنده به خصوصی مجهز شده که لایه دیگری به محافظت امنیتی آن افزوده است. این ویژگی تراشه امنیتی بیشتر به خدمات بانکی مربوط می‌شود. البته این تراشه در نسخه کره‌ای تعبیه شده است و مطمئن نیستیم که نسخه جهانی هم از آن بهره می‌گیرد یا خیر. البته این اولین بار نیست که سامسونگ از تراشه QRNG در محصولات خود استفاده می‌کند و نسل قبلی گوشی هوشمند Quantum هم به آن مجهز شده بود.

در مشخصات فنی گوشی سامسونگ Quantum 2 باید به نمایشگر داینامیک امولد ۶٫۷ اینجی با پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی اشاره کنیم. در پنل پشتی آن هم دوربین سه گانه اصلی مجهز به لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی طراحی شده است که لنزهای فوق عریض ۱۲ مگا پیکسلی و ماکروی ۲ مگا پیکسلی هم آن را همراهی می‌کنند. ظرفیت باتری در این گوشی جدید ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت است و از شارژ سریع ۲۵ واتی هم بهره می‌برد. البته ممکن است تغییراتی هم در نسخه جهانی این گوشی سامسونگ اعمال شود اما امیدواریم که گوشی جدید Galaxy A82 5G نسخه جهانی چیزی از نسخه کره‌ای کم نداشته باشد.