خبرگزاری Galaxy Club گزارش کرده که کمپانی سامسونگ گوشی جدیدی به نام Galaxy A82 با پشتیبانی از ۵G در دست طراحی دارد. انتظار می‌رود که این گوشی جدید در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی شود.

این گزارش اشاره دارد که گوشی سامسونگ Galaxy A82 ممکن است همان طراحی دوربین کشویی Galaxy A80 را داشته باشد. اگر این طراحی در نسخه جدید هم ادامه پیدا کند، بدین ترتیب گوشی سامسونگ Galaxy A82 اولین گوشی هوشمند ۵G جهان خواهد بود که از دوربین کشویی بهره می‌برد.

باید یادآور شویم که در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی کمپانی سامسونگ گوشی هوشمند Galaxy A80 را معرفی کرد. این گوشی سامسونگ طراحی تمام صفحه و دوربین کشویی دارد. نمایشگر این گوشی سامسونگ ۶٫۷ اینچی بدون ناچ و هرگونه حاشیه است. دوربین اصلی در گوشی هوشمند Galaxy A80 شامل لنز استاندارد ۴۸ مگا پیکسلی، لنز فوق عریض ۸ مگا پیکسلی و یک لنز عمق تصویر سه بعدی می‌شود.

وقتی کاربر Selfie Mode را انتخاب می‌کند، ماژول دوربین به طور خودکار از پشت بدنه دستگاه بیرون می‌آید. در حال حاضر اغلب سازندگان گوشی‌های هوشمند از ناچ حفره‌ای در طراحی‌های خود استفاده می‌کنند. علاوه بر این، یک گوشی دیگر هم به نام ZTE A20 5G وجود دارد که از دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره می‌گیرد.

چند روز پیش هم درباره گوشی سامسونگ جدید با دوربین کشویی بحث‌هایی شده بود اما نکته مهم حالا پشتیبانی گوشی مذکور از امکان ارتباطی ۵G است. این روزها دیگر اغلب گوشی‌های هوشمند با پشتیبانی از امکان ارتباطی ۵G معرفی می‌شوند. نکته جالب توجه درباره گوشی سامسونگ Galaxy A82 هم پشتیبانی آن از طراحی دوربین کشویی و همچنین ۵G است.

اگر سازندگان بزرگ و مشهور دنیای موبایل با همین سرعت به طراحی و معرفی محصولات جدید ادامه دهند، دیگر ۵G هم به استانداردی رایج تبدیل می‌شود و ویژگی چشمگیری جهت ایجاد تمایز میان دستگاه‌ها نخواهد بود. البته می‌دانستیم که این اتفاق دیر یا زود رخ خواهد داد و ۵G به استاندارد و روتین در توسعه دستگاه‌های ارتباطی تبدیل خواهد شد.