انتظار می‌رود کمپانی سامسونگ به زودی گوشی میان رده Galaxy A51 5G را معرفی کند. همچنین فهرستی از بنچمارک یک گوشی جدید دیگر منتشر شده است که با توجه به مشخصات فنی آن به نظر می‌رسد کمی سطح پایین‌تر باشد. ظاهرا این گوشی سامسونگ Galaxy A42 5G نام دارد و در دست توسعه است. همچنین ممکن است که سامسونگ این گوشی جدید و میان رده خودش را به پردازنده داخلی کوالکام اسنپ‌دراگون مجهز کند.

این گوشی سامسونگ توسط Geekbench بنچمارک شده است و شناسه SM-A426B دارد. با توجه به روال نام‌گذاری کمپانی سامسونگ، این گوشی ممکن است Galaxy A42 نامگذاری شود. همچنین باید بگوییم که گوشی جدید سامسونگ توانسته است در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای به ترتیب ۶۱۵ و ۱۷۹۹ را کسب کند.

Galaxy A42: به روزرسانی ارزشمندی به ۵G

پردازنده داخلی آن با فرکانس ۱٫۸۰ گیگاهرتز دیده شده و نام مادربورد دستگاه Lito درج شده است. نکته جالب در این باره اینجاست که نام lito به پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۶۹۰ و ۷۶۵ که هر دو میان رده هستند، مربوط می‌شود. یک افشاگر توانسته است کمی عمیق‌تر این فهرست مشخصات را رمزگشایی کند و متوجه شود که پردازنده گرافیکی دستگاه هم Adreno 619 است که به پردازنده موبایلی کوالکام اسنپ‌دراگون ۶۹۰ تعلق دارد.

بدین ترتیب تقریبا تأیید می‌شود که گوشی سامسونگ Galaxy A42 از پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۶۹۰ قدرت می‌گیرد. این انتخاب توسط سامسونگ منطقی به نظر می‌رسد زیرا گوشی کمی سطح بالاتر Galaxy A51 هم یک نسخه ۵G دارد که به تراشه اسنپ‌دراگون ۷۶۵G مجهز شده است. ساختار درونی اسنپ‌دراگون ۶۹۰ بهتر از ۷۶۵G است اما بیشینه قدرت فرکانس در آن پایین‌تر از ۷۶۵G است.

خبرگزاری MySmartPrice هم مجوز Safety Korea برای گوشی SM-A426B را منتشر کرده است که از باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی با شناسه EM-BA426ABY قدرت می‌گیرد. این نشانه‌ها همچنین گواه است که سامسونگ در نظر دارد میان رده‌های توانمند و ۵G خود را در سال ۲۰۲۱ بیش از پیش توسعه دهد. امروزه بازار موبایل در بخش میان رده بسیار فعال است و کاربران بسیاری به این گوشی‌های هوشمند تمایل نشان می‌دهند. همچنین انتظار می‌رود که قابلیت‌هایی مانند OIS به خانواده Galaxy A سامسونگ اضافه شود.

گوشی سامسونگ Galaxy A42 همچنین از ۴ گیگابایت رم بهره می‌برد و اندروید ۱۰ نرم افزار سیستم عامل آن است.