آخرین اخباری که پایگاه بنچمارک Geekbench افشا کرده، درباره بسیاری از مشخصات کلیدی گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ پلاس بوده است. این گوشی ظاهرا قرار است طبق انتظار قبلی ما از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی کند.

سامسونگ در نظر دارد تا چند ماه آینده خانواده جدیدی از سری گلکسی نوت خود را معرفی کند. این سری تازه احتمالا گلکسی نوت ۲۰ نام دارد و حالا دیگر به تدریج شاهد انتشار خبرها و گزارش‌هایی درباره نسخه‌های مختلف آن هستیم.

در همین راستا گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ پلاس در پایگاه بنچمارک Geekbench دیده شده است. این گوشی با شناسه SM-N986U توسعه یافته است و از شبکه‌های ارتباطی ۵G هم پشتیبانی می‌کند.

این گزارش همچنین تایید می‌کند که گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ پلاس به طور پیش فرض اندروید ۱۰ و ۸ گیگابایت رم دارد. علاوه بر این، کمپانی سامسونگ ممکن است یک نسخه سطح بالای دیگر هم با ۱۲ گیگابایت رم معرفی کند.

واحد پردازنده داخلی دستگاه با اسم Kona در فهرست دیده شده است. این نسخه از پردازنده موبایلی احتمالا پردازنده آینده کوالکام به نام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است زیرا بر اساس نتیجه بنچمارک، بیشینه فرکانس آن ۳٫۰۹ گیگاهرتز است در حالی که اسنپدراگون ۸۶۵ فعلی از بیشینه فرکانس ۲٫۸۴ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند.

گوشی-قیمت-گوشی-گوشی-جدید-علاالدین-پاساژ-علاالدین
گوشی-قیمت-گوشی-گوشی-جدید-علاالدین-پاساژ-علاالدین

پیش بینی شده که مدل SM-N986U از گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ پلاس مخصوص بازار چین و آمریکا باشد زیرا نسخه قبلی از گلکسی نوت ۱۰ پلاس که به بازار آمریام راه پیدا کرد، شناسه SM-N976U داشت.

گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ پلاس توانسته است در آزمون بنچمارک تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۹۸۵ و ۳۲۲۰ را به دست آورد. غول تکنولوژی کره‌ای هنوز تاریخ دقیقی را برای رونمایی از این محصول جدید خود اعلام نکرده است اما برخی شایعه‌ها به احتمال معرفی در ماه اوت درست مانند روند قبلی در سال‌های گذشته اشاره دارند.

همچنین باید اشاره کنیم که برخی منابع ادعا می‌کنند خانواده گلکسی نوت ۲۰ بسیار شبیه به گلکسی اس ۲۰ هستند. اخیرا افشاگر Ice Universe و مکس وینبچ در خبرهای کوتاهی تایید کردند که مشخصات گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ در مقایسه با خانواده گلکسی اس ۲۰ تفاوت چندانی هم نخواهد داشت. این موضوع همچنین در بخش دوربین این گوشی جدید صدق می‌کند. به نظر می‌رسد که سامسونگ تغییرات زیادی را برای این نسل در نظر نگرفته و قرار است شاهد تنها برخی بهبودها در آن باشیم.