سامسونگ در اوایل امسال از اولین گوشی منعطف خود تحت عنوان گلکسی فولد رونمایی کرد. به گفته سازنده، متاسفانه روند آزمایش این گوشی سامسونگ با عجله همراه بود و همین امر باعث شد اولین دستگاه‌های عرضه شده با مشکلاتی جدی مواجه شوند. سامسونگ پس از آن مجبور شد روند عرضه گوشی گلکسی فولد را به منظور رفع مشکلات آن به تأخیر بیندازد. چندی پیش گزارشی مرتبط منتشر شد که ادعا می‌کرد روند آزمایش گلکسی فولد نهایی به پایان رسیده و سامسونگ توانسته است مشکلات آن را شناسایی و مرتفع کند.

پیش تر شایعه شده بود گوشی سامسونگ گلکسی فولد در ماه ژوئن روانه بازار می‌شود، اما همان‌طور که می‌دانید، این بازه حدودی هم گذشته و ظاهرا سازنده مذکور همچنان سخت در تلاش برای آماده‌سازی گوشی منعطف خودش است. براساس گزارش‌های ابتدایی، سامسونگ ۲۰۰۰ دستگاه از این گوشی پرچمدار و گران قیمت خود را آماده کرده است.

همچنین گفته می‌شود دستگاه‌های آرمایشی دوباره به دست وبلاگ نویسان فناوری رسیده است تا باز هم آن را استفاده کنند و نظر کارشناسی درباره‌اش بدهند. یکی از این افراد اخیرا در متروی دهلی نو هند در حالی دیده شده که گلکسی فولد سامسونگ را در دست داشته است. یکی از افراد در اطراف این فرد توانسته است با چشمان تیزبینش این صحنه را شکار کند و برای خبرگزاری‌ها بفرستد. با توجه به این تصویر زنده که البته کیفیت چشمگیری هم ندارد، ظاهر گلکسی فولد نهایی شبیه به نسخه‌ای به نظر می‌رسد که چند ماه پیش معرفی و عرضه شد. از طرفی اطمینان داریم که سامسونگ در روند آزمایش اخیرش، بهبودهای مختلفی در آن ایجاد کرده است. مخصوصا لولای این نسخه تغییر پیدا کرده است تا گرد و خاک و اشیا کوچک خارجی واردش نشوند. در کنار این مورد، مشکل دیگر در گلکسی فولد به جداشدن لایه محافظ شفاف آن از روی نمایشگر مربوط می‌شد.

با توجه به این موضوع که روند آزمایش نسخه‌های نهایی گوشی سامسونگ گلکسی فولد همچنان ادامه دارد، پیش بینی می‌شود این پرچمدار منعطف در تعطیلات سال نو اواخر سال جاری میلادی عرضه شود. همچنین گفته می‌شود که ممکن است تعداد بازارهای دریافت کننده گلکسی فولد کمتر از انتظار و آنچه سامسونگ پیش‌تر اشاره کرده بود باشد.