کمپانی شیائومی از سال ۲۰۱۸ دو سری مختلف گوشی جدید Redmi Note را در یک سال واحد معرفی می‌کند. در حالی که Redmi Note 9 همچنان در بازار محبوبیت و فروش خوبی دارد، این غول تکنولوژی چینی شروع به تبلیغ سری جدید Redmi Note 10 کرده است. در سال ۲۰۱۸ دو گوشی Redmi Note 5 و Note 6 Pro معرفی شدند. سال گذشته هم شاهد معرفی Redmi Note 7 و Redmi Note 8 بودیم. بدین ترتیب طبیعی به نظر می‌رسد که تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ خانواده گوشی جدید Redmi Note 10 هم عرضه شود. همچنین گوشی هوشمند Redmi Note 10 قرار است با پشتیبانی از امکان ارتباطی ۵G عرضه شود و بدین ترتیب اولین گوشی هوشمند ۵G ردمی از خانواده محبوب Note باشد.

روز گذشته گوشی جدید Redmi Note 10 با شناسه M2007J22C توانست مجوز ارتباطی جدیدی در چین دریافت کند. اطلاعات مندرج در این مجوز هم پشتیبانی از قابلیت ۵G را تایید کرده است. امروز هم برخی اطلاعات تازه توسط افشاگر معتبری با نام کاربری Digital Chat Station به اشتراک گذاشته شده است.

بر اساس ادعای این افشاگر، شیائومی همچنان طبق روال قبلی خانواده گوشی جدید Redmi Note 10 را با چند عضو معرفی می‌کند. گوشی جدید Redmi Note 10 از پردازنده مدیاتک MT6853V/TNZA و MT6875 قدرت می‌گیرد که به ترتیب به پردازنده Dimensity 720 و ۸۲۰ تعلق دارد. هنوز نمی‌دانیم خانواده این گوشی جدید چند عضو دارد و ردمی آن‌ها را به کدام نام‌های تجاری عرضه می‌کند اما برخی شایعه‌ها اشاره دارند که این گوشی جدید از اکتبر روانه بازار می‌شود. همچنین شایان ذکر است که ردمی احتمالا این گوشی‌های جدید را ابتدا در بازار چین عرضه می‌کند و به تدریج در بازارهای جهانی از آن‌ها رونمایی خواهد کرد.

شیائومی--گوشی- گوشی جدید-خرید گوشی-قیمت گوشی-مجتمع تجاری علاالدین-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید Note 10 ماه گذشته در گزارشی کوتاه همچنین در نتایج بنچمارک مربوط به پردازش هوش مصنوعی دیده شد. این فهرست هم پشتیبانی از پردازنده داخلی Dimensity 820 SoC و ۸ گیگابایت رم را تایید کرد. پردازنده مدیاتک Dimensity 820 درواقع یک تراشه میان رده سطح بالا است که از شبکه ارتباطی ۵G دوگانه پشتیبانی می‌کند. تراشه مذکور با ساختار ۷ نانومتری تولید شده است و ۴ هسته پردازشی Cortex A55 و ۴ هسته Cortex A76 دارد. علاوه بر این پردازنده گرافیکی Mali-G57 با آن همراه شده است.

پردازنده مدیاتک Dimenstiy 720 SoC هم از امکان ۵G بهره می‌برد و دو هسته پردازشی Cortex A75 به همراه ۶ هسته Cortex A55 دارد و علاوه بر این با پردازنده گرافیکی Mali-G57 همراه است.