رونمایی از خانواده گوشی‌های Redmi K را باید یکی از بهترین سورپرایزهای شیائومی در سال گذشته قلمداد کنیم. این خانواده شامل گوشی‌های قدرتمندی از میان رده تا پرچمدار می‌شود. ردمی همچنین چندی پیش از عضو جدید خانواده به نام Redmi K30S به عنوان نسخه بهبودیافته و اصلاح شده پرده برداشت. از طرفی هم در شایعه‌های مختلف شاهد خبرهایی درباره Redmi K40 هستیم. چندان هم برای رونمایی این گوشی جدید زود نیست، زیرا ردمی خانواده گوشی هوشمند Redmi K30 را در دسامبر گذشته عرضه کرد. در همین راستا یک گوشی هوشمند ردمی با شناسه M2011K2G موفق به دریافت مجوز EEC شده است و پیش بینی می‌شود که همان گوشی جدید Redmi K40 باشد.

جالب توجه‌تر آنکه یک گوشی هوشمند دیگر با شناسه M2001K2C با پشتیبانی از امکان ارتباطی ۵G در پایگاه رگولاتوری MIIT دیده شده است. ممکن است که این شناسه درواقع متعلق به نسخه جهانی از گوشی جدید ردمی K40 باشد. بر اساس گمانه زنی‌های اخیر، نسخه استاندارد این گوشی جدید احتمالا از تراشه کوالکام اسنپدراگون ۷۷۵G قدرت می‌گیرد. همچنین یک نسخه سطح بالاتر از این گوشی جدید وجود دارد که K40 Pro خوانده می‌شود و انتظار می‌رود که از تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ قدرت بگیرد. کوالکام هنوز این تراشه را معرفی نکرده اما قرار است در اولین روز دسامبر امسال شاهد رونمایی از آن با ساختار پیشرفته ۵ نانومتری باشیم.

مشخصات فنی منتسب به گوشی جدید Redmi K40

نسخه استاندارد از این گوشی جدید ممکن است به پردازنده Dimensity 1000 + مدیاتک یا اسنپدراگون خانواده ۷۰۰ مجهز شود و از شبکه ارتباطی ۵G پشتیبانی کند. گوشی جدید Redmi K40 همچنین در ماژول اصلی دوربین به لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی سونی IMX686 مجهز می‌شود و از تکنولوژی شارژ سریع ۳۳ واتی پشتیبانی می‌کند. ظرفیت باتری آن بین ۴۵۰۰ تا ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعت تخمین زده شده است.

یکی از مدیران ارشد برند ردمی چندی پیش اطلاع داد که تولید گوشی هوشمند Redmi K30 Pro به زودی متوقف می‌شود و همین خبر نشان می‌دهد که در آینده نزدیک شاهد رونمایی از نسل تازه خواهیم بود.

با توجه به اینکه کوالکام تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ را اول دسامبر معرفی می‌کند، هنوز مطمئن نیستیم که ردمی موفق شود Redmi K40 Pro را دسامبر امسال و در کنار گوشی جدید Redmi K40 معرفی و عرضه کند. ممکن است که این مدل سطح بالاتر از سال ۲۰۲۱ روانه بازار شود.