کمپانی وان پلاس مخصوصا برای ارائه گوشی‌های هوشمندی شهرت یافته است که در کنار ارائه مشخصات سطح بالا و پرچمدار، قیمت مناسبی دارند. گوشی‌های جدید این خانواده از سری وان پلاس ۸ در آوریل ۲۰۲۰ تحت عناوین وان پلاس ۸ و وان پلاس ۸ پرو معرفی شدند. این دو گوشی برخلاف ارائه مشخصات فنی سطح بالا نتوانستند آنچنان که انتظار می‌رفت به محبوبیت در میان کاربران دست پیدا کنند. وان پلاس ۸ به قیمت ۶۹۹ دلار و وان پلاس ۸ پرو به قیمت ۸۹۹ دلار روانه بازار شدند که این ارقام کمی از نسل قبلی بالاتر بود.

حالا فرصت بیشتری برای وان پلاس فراهم شده است تا دستگاه‌های تقریبا میان رده اما ارزشمند جدیدتری را هم روانه بازار کند. البته در هنگام عرضه وان پلاس ۸ هم منتظر این اقدام بودیم که اجرا نشد. از طرفی حالا گزارشی منتشر شده است که به احتمال معرفی میان رده جدید این سازنده چینی تحت عنوان OnePlus Z اشاره دارد. این گوشی جدید توسط پایگاه Geekbench بنچمارک شده و بدین ترتیب مشخصات فنی آن هم تا حدودی در دسترس قرار گرفته است.

در فهرست مشخصاتی که پایگاه مذکور منتشر کرده است، از نام تجاری دستگاه وان پلاس یاد نشده اما به شناسه OnePlus AC2003 اشاره شده است. بر اساس این گزارش، گوشی جدید OnePlus AC2003 از پردازنده کوالکام Lito قدرت می‌گیرد که همان اسنپدراگون ۷۶۵G است. علاوه بر این، گوشی مذکور از ۱۲ گیگابایت رن و اندروید ۱۰ هم بهره می‌برد. گوشی جدید OnePlus Z توانسته است در بنچمارک مذکور و در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۶۱۲ و ۱۹۵۵ را کسب کند.

نظریه: گوشی OnePlus Z ممکن است AC2003 نباشد

اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدا انتظار می‌رفت که گوشی OnePlus Z از پردازنده مدیاتک Dimensity 1000 قدرت بگیرد اما فهرست مشخصات Geekbench این احتمال را رد می‌کند. نظریه احتمالی دیگر این است که یک مدل گوشی OnePlus Z وجود دارد که در سطح پرچمدار توسعه یافته است و از پردازنده Dimensity قدرت می‌گیرد و حدود قیمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار دارد؛ در حالی که OnePlus AC2003 از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷۶۵G بهره می‌برد و در بازه ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار قیمت گذاری می‌شود.