با توجه به مشکلات جدی کمپانی هوآوی و سرنوشتی که تحریم‌های دولت آمریکا علیهش رقم زده است، کاربران به دو دسته تقسیم شده‌اند: گروه اول معتقدند که عمر کمپانی هوآوی در بازار گوشی هوشمند رو به پایان است و گروه دوم باور دارند که هوآوی قدرتمند است و می‌تواند با نمایش قدرتش بر مشکلات پیروز شود. در حال حاضر نمی‌توانیم در این باره اظهار نظر قطعی کنیم و باید منتظر بمانیم ببینیم اقدامات بعدی هوآوی مخصوصا در مقابل معرفی و عرضه گوشی جدید و پرچمدار خانواده Mate 40 چه خواهد بود.

شاید گوشی جدید Mate 40 به بازار جهانی راه پیدا نکند

رونمایی از گوشی جدید پرچمدار Mate 40 یکی از رویدادهای مهم هوآوی و همچنین صنعت موبایل در نیمه دوم امسال شمرده می‌شود. شایعه شده است که این خانواده گوشی جدید امسال تا پیش از ماه نوامبر معرفی نخواهد شد. هوآوی خودش در این باره سکوت اختیار کرده است و ظاهرا با همین سکوتش هم کاربران و طرفداران برندش را به انتظار طولانی‌تر دعوت می‌کند. این غول تکنولوژی اشاره دارد که رویداد معرفی طبق زمان بندی قبلی به اجرا درمی‌آید اما مشخصا اعلام نکرده است که تاریخ آن چه زمانی خواهد بود.

در همین حال ایوانس بلاس، افشاگر معتبر، روز گذشته اعلام کرد که گوشی جدید هوآوی Mate 40 امسال عرضه نخواهد شد و کاربران برای دریافت آن احتمالا باید تا سال ۲۰۲۱ منتظر بمانند. از طرفی هم این افشاگر به طور مشخص اشاره نکرده که منظورش بازار چین یا عرضه در بازار جهانی است. شاید این گوشی جدید امسال در بازار چین معرفی و عرضه شود اما از سال آینده به بازارهای جهانی راه پیدا کند.

از طرف دیگر هم شایعه شده است که کمپانی هوآوی از عرضه گوشی جدید Mate 40 خود انتظار ندارد که تقاضای بازار برای دریافت آن چشمگیر باشد. گفته شده که همین پیش بینی باعث شده است کمپانی هوآوی سفارش قطعات موردنیاز گوشی جدید خود را به تامین کنندگان تا ۳۰ – ۴۰ درصد کاهش دهد.

هواوی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

رابط کاربری EMUI 11 تنها برخی قابلیت‌های اندروید ۱۱ را دارد

کمپانی هوآوی در کنفرانس توسعه دهندگان اخیرش تازه‌ترین رابط کاربری نرم افزاری EMUI 11 را معرفی کرد. این سازنده همچنین روند انتشار نسخه بتای آزمایشی نرم افزار مذکور را برای برخی از مدل‌های دستگاه‌های هوشمند خود تایید کرد.

این نسخه‌ها ظاهرا مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۰ توسعه یافته است در حالی که انتظار می‌رفت مبتنی بر اندروید ۱۱ باشد. هوآوی کمی بعد در توضیحات خود گفت که EMUI 11 دارای برخی قابلیت‌های اندروید ۱۱ خواهد بود. این ادعا همچنین بدین معنی است که نسخه نهایی EMUI 11 مانند نسخه‌های بتا همچنان مبتنی بر اندروید ۱۰ عرضه می‌شود.

کمپانی هوآوی با توجه به تحریم‌های دولت آمریکا از ادامه همکاری با همکاران آمریکایی خود باز مانده است و در نتیجه نتوانسته است رسما اندروید ۱۱ را از گوگل دریافت کند. هوآوی تایید کرده است دستگاه‌های هوشمندش که حالا EMUI 11 را دریافت می‌کنند، در آینده به سیستم عامل انحصاری خودش Harmony OS هم ارتقا می‌یابند. از طرفی در این بیانیه به مدل به خصوصی اشاره نشده است و هنوز نمی‌دانیم که ارتقای نرم افزاری به Harmony OS برای کاربران اجباری یا انتخابی خواهد بود.