کمپانی گوگل سال گذشته برای اولین بار از یک گوشی میان رده تحت عنوان Pixel 3A رونمایی کرد. این گوشی با توجه به قیمت مناسبش مخصوصا در بازار آمریکا اقبال خوبی داشت و به فروش چشمگیری دست پیدا کرد. به همین خاطر هم در سال ۲۰۲۰ منتظر هستیم تا کمپانی سازنده از نسخه جدید و جانشین آن موسوم به Pixel 4A هم پرده بردارد. این گوشی هوشمند اخیرا بارها در گزارش‌هایی دیده شده است اما تازه‌ترین خبر درباره آن متفاوت‌تر دیده می‌شود. درواقع برای اولین بار شاهد انتشار تصویری زنده منتسب به گوشی جدید Pixel 4A با کیفیت مطلوب هستیم. این تصاویر ابتدا در تالارهای گفتگوی Reddit منتشر شد و سپس به توییتر هم راه پیدا کرد.

این تصویر زنده گوشی جدید گوگل Pixel 4A را درون قاب محافظ خاکستری در حالی به نمایش می‌گذارد که رنگ بدنه دستگاه مشکی و دکمه پاور آن سفید طراحی شده است. این تصاویر همچنین طراحی ناچ حفره‌ای را در نمایشگر این گوشی جدید تأیید می‌کند که همچنین پیش از این توسط OnLeaks در تصاویر رندر CAD افشا شده بود. در این تصاویر جدید نمی‌توان جزئیات دیگری را از نمایشگر این گوشی استخراج کرد اما انتظار می‌رود که Pixel 4A مانند همه گوشی‌های قبلی هم خانواده خود از پنل نمایش امولد بهره مند شود.

در پنل پشتی گوشی جدید Pixel 4A همچنین شاهده بازگشت حسگر فیزیکی اثرانگشت هستیم که البته از دو مدل سطح بالای دیگر این خانواده قبلا حذف شده است. متاسفانه در بخش دوربین همچنان یک لنز در ماژول اصلی طراحی شده است و گوشی جدید Pixel 4A از این نظر بسیار شبیه به Pixel 3A از سال گذشته به نظر می‌رسد. علاوه بر این ممکن است همچنان شاهد حفظ پورت جک هدفون ۳٫۵ میلی متری در بدنه این میان رده جدید باشیم.

انتظار می‌رفت که گوشی جدید گوگل در خلال برگزاری کنفرانس سالانه I/O سازنده رونمایی شود اما برگزاری این رویداد مهم از سوی سازنده به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده است. گوگل هنوز برنامه‌های جایگزین خود را در این باره معرفی نکرده است.