گوگل چند روز پیش ضمن معرفی گوشی جدید Pixel 4A همچنین به طور مختصر گوشی هوشمند Pixel 5 5G و Pixel 4A 5G را به نمایش درآورد. گوشی هوشمند Pixel 4A 5G احتمالا بسیار شبیه به نسخه ۴G از همین میان‌رده تازه گوگل است که چند روز پیش رسما معرفی شد و نمایشگر ۵٫۸۱ اینچی هم دارد. تصاویر رندر منتسب به گوشی جدید Pixel 5 با نمایشگر ۵٫۷۸ اینچی که البته هنوز رسما تأیید نشده، حالا در فضای وب منتشر شده است.

راس یانگ، از منابع آگاه به زنجیره تامین گوگل می‌گوید، گوگل نمایشگرهای ۶٫۶۷ اینچی خود را قرار است از سامسونگ دیسپلی و BOE چین تأمین کند. بدین ترتیب گوشی جدید دیگری هم در دست توسعه قرار دارد که گوگل آن را در مراسم رونمایی از میان رده Pixel 4A به نمایش درنیاورده است.

برخی تصاویر رندری CAD منتسب به گوشی هوشمند گوگل Pixel 5 XL پیش‌تر در اوایل ماه ژوئیه در فضای وب منتشر شد. از طرفی هم در این تصاویر شاهد طراحی گوشی هوشمندی مجهز به نمایشگر ۶٫۱۲ اینچی بودیم. از آن زمان تاکنون جزئیات دیگری منتسب به گوشی گوگل Pixel 5 XL منتشر نشده است. همچنین یک گوشی دیگر گوگل به نام Pixel 5A در دست توسعه قرار دارد اما اطلاعاتی درباره ابعاد احتمالی نمایشگر آن نداریم.

گوگل پیکسل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

از طرف دیگر نمایشگر این گوشی جدید از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند و نمی‌توان به سادگی ادعا کرد که یک گوشی از سری A و میان رده است؛ زیرا این نرخ تازه سازی معمولا در گوشی‌های سطح بالا به کار گرفته می‌شود. کمپانی گوگل در حال حاضر تنها دو مدل گوشی با نرخ تازه سازی بالا دارد که Pixel 4 و Pixel 4 XL هستند و نرخ تازه سازی هم در آن‌ها ۹۰ هرتز است.

گوشی گوگل Pixel 4 XL نمایشگر ۶٫۳ اینچی دارد و به همین خاطر این گوشی مرموز و جدید به مراتب بزرگ‌تر از آن خواهد بود.