سونی، این غول تکنولوژی ژاپنی در حال حاضر در بخش موبایل خود با مشکلاتی جدی مواجه است. از طرفی هم این مشکلات باعث نشده است سونی از عرضه گوشی‌های جدید دست بردارد. بر اساس تازه‌ترین اطلاعات در این باره، سونی قصد دارد یک گوشی کامپکت جدید را معرفی کند. این گوشی را فعلاً به نام sony Xperia Compact می‌شناسیم و گفته می‌شود که از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۶۶۵ قدرت می‌گیرد و با نمایشگر ۵٫۵ اینچی توسعه می‌یابد.

اخیراً همچنین خبری منتشر شد که ادعا می‌کرد جدیدترین گوشی اکسپریا از سونی در خلال برگزاری کنفرانس بین المللی MWC 2020 معرفی می‌شود. در کنار پرچمداران احتمالی این خانواده جدید، همچنین یک گوشی میان رده وجود خواهد داشت. با توجه به یک گزارش مرتبط دیگر، همه گوشی‌های جدید برند سونی با نسبت تصویر ۲۱:۹ توسعه پیدا می‌کنند. بدین ترتیب گوشی کامپکت جدید این برند هم نسبت تصویر ۲۱:۹ خواهد داشت. اندازه تقریبی این گوشی جدید و میان رده احتمالاً ۱۳۸ در ۶۰ میلی متر خواهد بود.

برخی خبرگزاری‌ها گزارش کرده‌اند که کمپانی سونی ممکن است بخش موبایل خود را تعطیل کند. برخی پیش بینی‌ها از ماه‌های اخیر اشاره دارند که بخش موبایل سونی ممکن است دیگر در بازارهای جهانی فعالیت نکند. با توجه به آمار فروش اخیر سونی، به نظر می‌رسد که میزان فروش کلی موبایل این برند بسیار بسیار کم و ناچیز باشد. سونی در خلال چندین سه ماهه متوالی به زحمت توانسته است ۱ میلیون دستگاه گوشی موبایل خود را به فروش برساند. در حالی که این سازنده ژاپنی در سال ۲۰۱۸ توانست یک میلیون دستگاه اکسپریا را در هر سه ماهه به فروش برساند، در سه ماهه اول امسال ۹۰۰۰۰۰ دستگاه و در سه ماهه دوم تنها ۶۰۰۰۰۰ دستگاه به فروش رسانده است. همین گزارش‌ها بود که شایعه‌ها را درباره تعطیل شدن بخش موبایل سونی قوت بخشید.

آمار فروش گوشی‌های برند سونی:

  • در سال ۲۰۱۷: ۱۳٫۵ میلیون دستگاه
  • در سال ۲۰۱۸: ۶٫۵ میلیون دستگاه
  • پیش بینی فروش کلی ۲۰۱۹: ۲٫۵ میلیون دستگاه