انتظار می‌رود جدیدترین پرچمدار وان پلاس به نام  وان پلاس ۹ در خلال هفته‌های آینده معرفی شود. بر اساس ادعای @DigitalChatStation گوشی جدید وان پلاس ۹ نمایشگر ۶٫۵۵ اینچی فول اچ دی پلاس و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی دارد و علاوه بر آن هم مدل پیشرفته‌تر وان پلاس ۹ پرو با نمایشگر ۶٫۷۸ اینچی کواد اچ دی پلاس و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی و همچنین نمیشگر خمیده از کناره‌ها روانه بازار خواهد شد. از طرفی هر دو گوشی جدید وان پلاس در نمایشگر خود ناچ حفره‌ای ۳٫۸ میلی متری برای تعبیه دوربین سلفی دارند. افشاگر مذکور علاوه بر این می‌گوید هر دو گوشی وان پلاس ۹ و ۹ پرو از تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت می‌گیرند و بدنه باریک و سبکی دارند. نسخه استاندارد این گوشی چینی با بدنه‌ای به ضخامت ۸ میلی متر ساخته شده و ضخامت نسخه پرو هم تنها ۸٫۵ میلی متر است. انتظار می‌رود که وزن این گوشی جدید کمتر از ۲۰۰ گرم باشد.

برخی گزارش‌های قبلی ادعا می‌کنند که گوشی جدید وان پلاس ۹ پرو از شارژ پرسرعت بی سیم ۴۵ واتی بهره می‌برد. علاوه بر این، کمپانی وان پلاس برای اولین بار می‌خواهد ویژگی شارژ بی سیم معکوس را به گوشی‌های خود اضافه کند. نسخه استاندارد این گوشی جدید هم از تکنولوژی شارژ پرسرعت بی سیم پشتیبانی می‌کند اما توان آن هنوز مشخص نیست. در این میان گوشی جدید وان پلاس ۹ پرو با دریافت مجوز IP68 در مقابل نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم خواهد بود.

گوشی جدید وان پلاس ۹ با شارژ سریع ۶۵ واتی و باتری بزرگ معرفی می‌شود

در حال حاضر گوشی هوشمند وان پلاس ۸ پرو تنها گوشی این برند با امکا شارژ بی سیم معکوس است. تغییر شگفت انگیزی خواهد بود که وان پلاس امسال ویژگی مذکور را همچنین به نسخه استاندارد پرچمدار جدید خودش اضافه کند. باید این نکته را هم ذکر کنیم که گوشی هوشمند وان پلاس ۸T معرفی شده در اکتبر سال گذشته فاقد این امکان بود.

۹۱ mobiles گزارش کرده است که گوشی جدید وان پلاس ۹ از امکان شارژ سریع ۶۵ واتی برخوردار می‌شود. این تکنولوژی ابتدا با گوشی هوشمند وان پلاس ۸T معرفی شد و قرار است به استانداردی برای پرچمداران امسال تبدیل شود. همچنین قرار است ظرفیت باتری در نسخه استاندارد گوشی امسال از ۴۳۰۰ به ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت افزایش پیدا کند.

وان پلاس احتمالا در ماه مارس گوشی جدیدش را معرفی می‌کند. هنوز مدتی طولانی تا زمان مذکور باقی مانده است و انتظار داریم جزئیات بیشتری در این باره منتشر شود.

طراحی نسخه لایت با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵

هر دو گوشی وان پلاس ۹ و ۹ پرو قرار است با تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ معرفی شوند. از طرفی گزارشی تازه نشان می‌دهد که گوشی جدید وان پلاس ۹ لایت به تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ مجهز می‌شود. ریلمی هم از همین استراتژی در عرضه Realme X3 SuperZoom استفاده کرد. نسخه لایت حتما سطح پایین‌تر و ارزان‌تر از دو گوشی پرچمدار وان پلاس ۹ و ۹ پرو خواهد بود. البته همچنان انتظار داریم گران‌تر و پیشرفته‌تر از میان رده‌های جدید خانواده Nord باشد.