چند روز پیش به لطف پیش نمایش توسعه دهندگان رابط کاربری Oxygen OS 11 نسخه چهارم توانستیم تصاویر رندری از گوشی جدید وان پلاس ۸T را هم مشاهده کنیم. البته همان طور که می‌دانید، کمپانی وان پلاس دو مدل گوشی سطح بالا را در شش ماهه اول هر سال معرفی می‌کند و در نیمه بعدی از دو مدل جدید دیگر با پسوند T رونمایی می‌کند، به همین خاطر وجود گوشی جدید ۸T دور از انتظار نبوده است. از طرفی هم روال امسال تا حدودی متفاوت به نظر می‌رسد زیرا کمپانی وان پلاس به تولید و عرضه میان رده هم اقدام کرده است و اولین آن همان طور که احتمالا مطلع هستید OnePlus Nord نام داشت و اخیرا رونمایی شد. همچنین اخیرا گزارش شد که امسال منتظر گوشی جدید وان پلاس ۸T Pro نباشید اما حالا در خبری تازه‌تر به اطلاعات افشا شده معتبر درباره همین گوشی جدید اشاره شده است.

این اطلاعات بر اساس صفحه‌های وب افشا شده به اشتراک گذاشته شده و اعتبار رسمی سازنده را دریافت نکرده است. این صفحه‌ها درواقع چند URL هستند که در دامنه رسمی وب‌سایت کمپانی وان پلاس دیده شده‌اند. این آدرس‌های وب همچنین به صفحه‌های وب دیگری راهنمایی و ارجاع می‌شوند که صفحه‌های راهنمای گوشی همراه این برند هستند. به عبارت دیگر، این آدرس‌ها دارای هیچ اطلاعات مستندی درباره گوشی جدید وان پلاس نیستند. بدین ترتیب فقط آدرس‌های URL در حال حاضر بزرگترین گواه برای وجود و تایید این گوشی جدید وان پلاس به شمار می‌رود.

به طور کلی ۵ صفحه وب دیده شده است که دوتای آن به دو گوشی جدید وان پلاس ۸T و ۸T Pro تعلق دارد، دو صفحه هم متعلق به دو مدل گوشی جدید میان رده از خانواده Nord است که با شناسه‌های N100 و N105g است و یک صفحه دیگر برای یک گوشی مرموز با اسم رمز SS9805 دیده شده است.

وان پلاس قبلا اعلام کرده که Nord تنها یک گوشی نیست و به سری میان رده‌های این سازنده تعلق دارد. همچنین می‌دانیم که یک میان رده جدید وان پلاس با اسم رمز Clover و تراشه اسنپدراگون ۴۶۰ در دست توسعه قرار دارد. علاوه بر این وان پلاس قصد دارد یک گوشی جدید Nord را با پشتیبانی از ۵G و اسنپدراگون ۴۶۰ معرفی کند. همچنین دو مدل گوشی N100 و N1005g از نظر تعیین شناسه به همن نزدیک به نظر می‌رسند. ۵g در انتهای شناسه یکی از این مدل‌ها به وضوح به پشتیبانی از امکان ارتباطی ۵G در این میان رده تازه اشاره دارد.

وقتی پای خانواده ۸T به میان می‌آید، وجود گوشی جدید ۸T Pro ممکن است بسیاری از طرفداران این برند را خوشحال کند زیرا چندی پیش گزارش شد که امسال احتمالا تنها شاهد رونمایی از گوشی جدید ۸T خواهیم بود. همچنین ممکن است امسال گوشی جدید ۸T Pro معرفی نشود اما سال دیگر شاهد عرضه آن باشیم. در حال حاضر باید منتظر عرضه اخبار بیشتری در این باره باشیم. انتظار می‌رود که این گوشی جدید و پیشرفته نمایشگر امولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز و پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس داشته باشد.