گوشی‌های سامسونگ گلکسی اس ۲۰ به زودی تا هفته آینده رونمایی می‌شوند اما این گوشی‌ها تنها گوشی‌های سطح بالا و پرچمداری نیستند که در سه ماهه اول ۲۰۲۰ منتظر ورودشان هستیم. در این میان همچنین خانواده پرچمداران هوآوی P40 در نوبت معرفی هستند که البته هنوز تاریخ دقیقی برای رونمایی رسمی‌شان اعلام نشده است. روز گذشته یک تصویر زنده منتسب به گوشی جدید این سازنده به نام P40 Pro در فضای وب منتشر شد و این دستگاه هوشمند را با طراحی عملاً بدون حاشیه به نمایش گذاشت.

این گوشی در گوشه بالا سمت چپ نمایشگر خود ناچ حفره‌ای کشیده دارد که دوربین سلفی با لنزهای دوگانه درون آن تعبیه شده است. همچنین کناره‌های سمت راست و چپ آن مانند گوشی Mate 30 Pro خمیده طراحی شده است. از طرفی هم تصاویر رندری که قبلا منتسب به آن افشا شده، دکمه‌های فیزیکی تنظیم صدا را در کناره‌ها نشان داده است، در حالی که گوشی Mate 30 Pro دکمه‌های مجازی برای این کار دارد.

همچنین حاشیه‌های نمایشگر در گوشی جدید P40 Pro در مقایسه با طراحی گوشی هوشمند Mate 30 Pro که سال گذشته معرفی شد، ضخامت بسیار کمتری دارد. حاشیه در این نمایشگر دیده می‌شود اما به طرز چشمگیری نازک‌تر از حاشیه‌های نمایشگرها در سایر گوشی‌های هوشمند است.

هواوی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

هوآوی گوشی هوشمند پرچمدار P40 Pro خود را در کنار مدل استاندارد P40 و همچنین نسخه سطح بالاتر P40 Premium Edition رونمایی می‌کند. همچنین ممکن است که یک گوشی میان رده هم به نام P40 Lite در کار باشد.

گوشی‌های خانواده P40 هوآوی احتمالا به جز نسخه لایت از پردازنده Kirin 990 / 990 5G قدرت می‌گیرند. انتظار می‌رود نسخه پرو نمایشگر اولد کواد اچ دی پلاس با حسگر اثرانگشت زیر پنل نمایش داشته باشد. این گوشی همچنین در پنل پشتی به دوربین اصلی چهارگانه شامل لنز پریسکوپ برای بهبود بزرگنمایی اپتیکال مجهز می‌شود.

شایعه شده است که گوشی هوآوی P40 Pro همچنین از باتری بزرگ با ظرفیت ۵۵۰۰ میلی آمپر ساعت قدرت می‌گیرد و از تکنولوژی شارژ سریع در هر دو حالت سیمی و بی سیم پشتیبانی می‌کند. تصویر رندری دیگری که منتسب به این گوشی منتشر شده بود، نشان داد که گوشی مذکور ممکن است در رنگ سبز روشن هم عرضه شود.

البته به طور رسمی تأیید نشده که تصویر فوق متعلق به گوشی جدید هوآوی P40 Pro است و به همین خاطر فعلا بهتر است به چشم شایعه به آن نگاه کنیم. ناچ حفره‌ای کشیده در نمایشگر آن با شایعه‌های قبلی سازگار است اما خمیدگی‌اش با گزارش‌های قبلی سازگاری ندارد. این گوشی ممکن است P40 Premium Edition باشد.