هواوی هنوز هم گوشی جدید Mate 40 را در دست توسعه دارد که قرار است در خلال ماه‌های آینده رسما معرفی شود. هنوز نمی‌دانیم تاریخ دقیق رونمایی چه زمانی خواهد بود اما برخی شایعه‌ها و خبرها در همین زمینه منتشر شده است. بر اساس ادعای یک افشاگر معروف در پلتفرم چینی Weibo، گوشی جدید Mate 40 وارد مرحله تولید و آزمایش در جهت رفع باگ شده است. او همچنین اضافه کرده که گوشی هواوی از چندین جهت بهبود یافته است. منظور از این بهبودها در بخش عملکرد کلی، ظرفیت ارتباطی ۵G، سیستم‌ها، طراحی ID و برخی ویژگی‌های متعدد دیگر است.

انتظار می‌رود که گوشی جدید هوآوی مجهز به تازه‌ترین پردازنده پرچمدار Kirin عرضه شود. همچنین از ماه سپتامبر ممکن است شاهد ورود این گوشی هواوی به بازارهای جهانی باشیم. بر اساس برخی گزارش‌های متعدد، گوشی جدید Mate 40 Pro از این خانواده پرچمدار با ناچ بزرگی در نمایشگر توسعه پیدا می‌کند و از سیستم پیشرفته تشخیص چهره سه بعدی بهره می‌برد. گوشی هواوی Mate 40 نمایشگر آبشاری دارد و از همان مشخصات نمایشگر گوشی سری P40 یعنی وضوح تصویر ۱۲۰۰p و نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند.

همچنین انتظار می‌رود که گوشی جدید Mate 40 اولین گوشی هوشمند برند هواوی باشد که مجهز به پردازنده داخلی Kirin 1020 معرفی می‌شود.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گمانه زنی‌ها درباره گوشی جدید Huawei Mate 40

گمانه زنی‌های اخیر نشان می‌دهد که گوشی جدید Mate 40 از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز پشتیبانی می‌کند. البته دو نمونه نرخ ۹۰ و ۱۲۰ هرتز وجود دارد اما از آنجا که هوآوی به دوام باتری بسیار اهمیت می‌دهد، از همان نرخ ۹۰ هرتزی بهره می‌برد. پردازنده ۵ نانومتری Kirin پیش از نیمه اول سپتامبر تحویل داده می‌شود. گفته می‌شود که هوآوی تا پیش از پایان ۲۰۲۰ به تعداد زیادی پردازنده داخلی با معماری متفاوت ۵، ۷، ۱۶ و ۲۸ نانومتری نیاز دارد.

با توجه به گزارش‌های قبلی، گوشی جدید Mate 40 از پردازنده ۵ نانومتری Kirin قدرت می‌گیرد. این پردازنده همچنین مجموعه‌ای از بسته‌های هسته Cortex A77 یا A78 CPU بعلاوه پردازنده گرافیکی Mali G77 / G78 GPU خواهد بود.

درباره نام دقیق این پردازنده داخلی تردیدهایی وجود دارد. برخی گزارش‌ها به Kirin 1000 اشاره کرده‌اند و برخی دیگر معتقدند که این تراشه Kirin 1020 نامیده می‌شود.