گوشی جدید هوآوی Mate 40 بدون شک یکی از موردانتظارترین پرچمداران امسال شناخته می‌شود. علیرغم تحریم‌های شدید دولت آمریکا علیه هوآوی، این کمپانی چینی همچنان موفق شده است حضورش را در بازار مهم موبایل حفظ کند. از طرفی هم آخرین تحریم‌های اعمال شده باعث شده گوشی جدید Mate 40 احتمالا آخرین گوشی پرچمداری باشد که سازنده مذکور عرضه می‌کند. برخی گزارش‌ها خبر داده‌اند که این گوشی جدید ممکن است با تاخیر طولانی در مقایسه با زمان بندی قبلی روانه بازار شود زیرا هوآوی با مشکل جدید در تامین قطعات موردنیاز درون این گوشی هوشمند مواجه شده است. بر اساس ادعای یکی از افشاگران معروف پلتفرم Weibo، گوشی جدید خانواده Mate 40 هوآوی از اواسط ماه اکتبر روانه بازار جهانی خواهد شد.

با توجه به این مطلب در Weibo، گوشی جدید Mate 40 در چهار مدل معرفی می‌شود. گفته می‌شود این مدل‌ها Mate 40، Mate 40 Pro، Mate 40 Pro Plus و Mate 40 RS Porsche Design نام دارند. با توجه به گفته یو چنگ دانگ، مدیر عامل بخش مصرف کنندگان هوآوی، گوشی جدید Mate 40 به زودی معرفی می‌شود. او در یکی از تازه‌ترین مطالب خود در پلتفرم Weibo به پرسش یکی از کاربران پاسخ داد که همه چیز طبق برنامه ریزی پیش می‌رود.

هواوی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

از نظر طراحی ظاهری باید بگوییم که خانواده گوشی جدید Mate 40 همچنان در نمایشگر خود ناچ حفره‌ای کشیده برای دوربین سلفی دوگانه دارد. در این سری همچنین دوباره دکمه فیزیکی پاور در کناره بدنه تعبیه می‌شود اما همه دستگاه‌ها همچنان دکمه مجازی خود را حفظ خواهند کرد.

علاوه بر این، گوشی جدید Mate 40 Pro Plus “Super Cup” با دوربین چهارگانه جدید فوق حساس لیکا معرفی می‌شود. لنز استاندارد در این ماژول ۵۰ مگا پیکسلی است. در همین حال، لنزها بزرگنمایی و فیلم تازه است و دوربین آن از لنز تله فوتو تلسکوپ با پشتیبانی از بزرگنمایی اپتیکال تا ۵ برابر برخوردار می‌شود. علاوه بر این، دوربین از بزرگنمایی دیجیتالی تا ۵۵ برابر هم بهره می‌برد.

پیش بینی‌های قبلی درباره مشخصات گوشی جدید هوآوی

براساس گزارش‌ها، گوشی جدید Mate 40 نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی خمیده ساخت ال جی با پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز دارد و در دوربین اصلی به لنزهای ۵۰ + ۲۰ + ۸ مگا پیکسلی استاندارد، فوق عریض و تله فوتو مجهز می‌شود.

یک نسخه Mate 40 Pro /Pro Plus دیگر هم از این خانواده معرفی می‌شود که از نمایشگر ال جی یا BOE از نوع آبشاری خمیده بهره می‌برد. این نسخه هم مانند Mate 40 استاندارد از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند و از پردازنده داخلی Kirin 9000 قدرت می‌گیرد. لنز استاندارد ۵۰ مگا پیکسلی در دوربین اصلی آن از تکنولوژی Liquid Camera  برخوردار است.