یکی از مقامات ارشد کمپانی هوآوی تأیید کرد که گوشی جدید P40 این سازنده اواخر ماه مارس آینده با Huawei Mobile Services به طور پیش فرض معرفی خواهد شد.

ریچارد یو، مدیر ارشد مصرف کنندگان هوآوی، در خلال برگزاری مصاحبه‌ای با رسانه‌های فرانسه به FrAndroid اعلام کرد که پرچمدار جدید P40 این غول تکنولوژی چینی در مارس ۲۰۲۰ و در خلال برگزاری رویدادی رسمی در پاریس رونمایی خواهد شد. البته تاریخ دقیق این روز هنوز مشخص نشده است.

این مدیر ارشد همچنین در مصاحبه خود اعلام کرده است که P40 و P40 Pro از طراحی ظاهری بهره می‌برند که در هیچ گوشی هوشمند دیگری دیده نشده و همچنین قرار است با بهبود در کیفیت تصویربرداری و عملکرد در دسترس کاربران قرار گیرند. به طور مختصر می‌توانیم انتظار داشته باشیم که P40 و P40 Pro نسخه‌های بهبودیافته و تکامل پیداکرده از P30 و P30 Pro باشند.

ریچارد یو ضمن تأیید فروش و تأمین P40 در کانال‌های متفاوت اپراتورها و فروشندگان ادعا کرد که این گوشی جدید مجهز به نرم افزار پیش فرض اندروید ۱۰ و رابط کاربری EMUI جدید عرضه می‌شود. بدین ترتیب سیستم عامل انحصاری سازنده به نام هارمونی حداقل در بازار اروپا روی P40 نصب نخواهد بود.

علاوه بر این به خاطر داشته باشید که Huawei Mobile Services هم احتمالا تا زمان عرضه P40 آماده خواهد بود. اگر هوآوی بتواند توسعه دهندگان کافی را جذب کند، P40 هم قادر به دریافت و اجرای اپلیکیشن‌های متعددی خواهد بود. باید منتظر بمانیم و ببینیم این نظریه به تحقق می‌پیوندد یا خیر.