تازه‌ترین تصویر رندری منتسب به گوشی جدید نوبیا تحت عنوان Z30 این محصول هوشمند را در نمایی به نمایش گذاشته است که می‌توان علاوه بر پنل پشتی مسی رنگ آن همچنین پنل خاکستری‌اش را هم مشاهده کرد. ظاهرا فریم دستگاه مرز جدا کننده این دو رنگ است.

از طرفی در این تصویر رندری تازه، پنل جلوی گوشی نوبیا Z30 مشخص نیست اما انتظار می‌رود که نمایشگر در این گوشی جدید از حسگر تشخیص اثرانگشت پشتیبانی کند و همچنین دارای اولین حسگر ۳D ToF Face ID زیر پنل نمایش باشد. کمپانی ZTE چنین حسگر پیشرفته‌ای را اوایل امسال در رویداد تکنولوژی MWC چین به نمایش گذاشت.

نوبیا-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
نوبیا-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

در تصویر رندر افشا شده شاهد نوشته بزرگنمایی هیبریدی تا ۱۰۰ برابر و طول فاصله کانونی لنزهای فوق عریض و تله فوتو این ماژول دوربین هستیم که برابر ۱۶ و ۱۳۵ میلی متر است. این موضوع هنوز رسما به تایید نرسیده است اما احتمال وجود لنز پریسکوپ در این ماژول دوربین گوشی جدید نوبیا افزایش یافته است.

بر اساس گزارش افشاگر Digital Chat Station، گوشی جدید نوبیا Z30 درست مانند گوشی قبلی Z20 به نمایشگر ثانویه دیگری در پنل پشتی خود مجهز می‌شود. از طرفی هم تاریخ رونمایی از این گوشی جدید حدودا دو ماه دیگر به تعویق افتاده است.

گوشی جدید نوبیا Z30 همچنین روز گذشته موفق به دریافت مجوز ۳C شد و پشتیبانی آن از تکنولوژی شارژ سریع ۱۲۰ واتی هم مورد تایید قرار گرفت. هنوز نمی‌دانیم که ظرفیت باتری این گوشی جدید چقدر است اما احتمال دارد مانند گوشی Red Magic 6 Pro از باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی در بازار چین و ۵۰۵۰ میلی آمپر ساعتی در بازار جهانی قدرت بگیرد. البته نسخه ۵۰۵۰ میلی آمپر ساعتی شارژ سریع ۶۶ واتی دارد.