مدیر برند نوبیا رسما به تبلیغ جدیدترین گوشی این سازنده  از سری Red Magic اقدام کرد. انتظار می‌رود که این گوشی جدید Red Magic 5s نام‌گذاری شود و از پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس هم قدرت بگیرد.

نی فی، مدیر برند نوبیا، تیزر رسمی گوشی جدید این ‌سازنده را در پلتفرم اجتماعی Weibo منتشر کرد. در کنار پوستر تبلیغاتی گوشی جدید Red Magic 5s شاهد عبارت Beyond Plus و همچنین هشتگ #RedMagic5s هستیم. همین هشتگ می‌تواند نام تجاری نهایی را برای این گوشی جدید تأیید کند. همچنین درج عبارت پلاس می‌تواند نشانه‌ای مبنی بر تعبیه پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس در این دستگاه هوشمند باشد.

کوالکام چندی پیش نسخه به روزرسانی شده اسنپدراگون ۸۶۵ را به نام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس معرفی کرد. این تراشه به طور کلی در عملکرد CPU و GPU نسخه استاندارد ۱۰ درصد بهبود یافته و بیشینه فرکانس هسته‌های آن ۳٫۱ گیگاهرتز است. کمپانی‌های سازنده متعدد ازجمله ایسوس و لنوو هم از چندی پیش به تبلیغ گوشی‌های جدید خود مجهز به این پردازنده اقدام کردند. کمپانی نوبیا هم معمولا در زمره سازندگانی قرار دارد که مدت کوتاهی پس از معرفی پردازنده موبایلی از آن در گوشی جدید خودش بهره می‌گیرد و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک اولین گوشی اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس خود را روانه بازار کند.

نوبیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

تکامل گوشی‌های نوبیا از سری Red Magic

کمپانی نوبیا یکی از اولین سازندگانی است که گوشی گیمینگ Red Magic 3 خود را مجهز به پردازنده کوالکام اسنپ درگون ۸۵۵ معرفی کرد. سازنده مذکور همچنین سال گذشته Red Magic 3s را در حالی روانه بازار کرد که از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس قدرت می‌گرفت. گوشی مذکور جزئیات مشکی و قرمز در طراحی بدنه داشت و همچنین قالب X مانند در پنل پشتی آن دیده می‌شد.

به نظر می‌رسد که این سازنده امسال هم همین ترند را دنبال می‌کند و گوشی جدید Red Magic 5s 5G قرار است در حالی که چند ماه از رونمایی Red Magic 5 5G گذشته، مجهز به پردازنده جدیدتر و بهینه‌تر معرفی شود. البته مشخصات فنی نسخه ۵S هنوز مشخص نیست اما انتظار می‌رود که از نظر امکانات داخلی تا حدود زیادی مانند Red Magic 5 باشد.

از گوشی جدید Red Magic 5S چه انتظاری داریم؟

در پوستری که مدیر ارشد نوبیا در Weibo به اشتراک گذاشته است، حرف S در پنل پشتی گوشی جدید Red Magic 5s 5G با اشاره به نام تجاری این نسخه به وضوح دیده می‌شود. علاوه بر این، نی فی پوستر پیش رو را با همین دستگاه روی پلتفرم Weibo به اشتراک گذاشته است و همین موضوع باعث شده است پیش بینی کنیم که به زودی شاهد رونمایی از این گوشی جدید خواهیم بود.

درباره مشخصات باید بگوییم که به طور قطع انتظار پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵ پلاس را داریم. این گوشی ممکن است باتری بزرگ‌تر، نمایشگر امولد با نرخ رفرش چشمگیر، رم LPDDR5 و حافظه UFS پرسرعت هم داشته باشد.