موتورولا اولین گوشی منعطف خود را به نام Moto RAZR چند ماه پیش رسما روانه بازار کرد. این گوشی پیش از معرفی رسمی در گزارش‌ها افشا شده بود و با توجه به مشخصات آن برخی تصور می‌کردند که ممکن است چندان مورد استقبال واقع نشود. از طرفی ورود این گوشی هوشمند منعطف به بازار موفق بود و در بسیاری از بازارها به فروش چشمگیری دست پیدا کرد. این گوشی هوشمند الهام بهش بسیاری از سازندگان بود و در آینده قرار است شاهد رونمایی از محصولات جدیدی باشیم که قالب ظاهری مشابهی خواهند داشت. از طرفی هم برند موتورولا نسل دوم این گوشی‌های هوشمند منعطف را توسعه داده و آماده معرفی کرده است. روز گذشته یکی از کاربران پلتفرم چینی Weibo برخی تصاویر جاسوسی زنده را منتسب به گوشی جدید Moto RAZR 2 فاش کرد.

همان طور که در این تصاویر شاهد هستیم، گوشه‌های گوشی جدید moto RAZR 2 از نسل قبلی خمیده‌تر طراحی شده است. پیش از این هم گفته شده بود که لبه بدنه در نمای روبرو به رنگ نقره‌ای دیده می‌شود که در تصاویر هم شاهدش هستیم.

به نظر می‌رسد که باقی عناصر طراحی همچنان بدون تغییر از نسل قبلی به Moto RAZR 2 به ارث رسیده و تغییرات چندانی اعمال نشده است. از طرفی گزارش‌های متعدد منتسب به گوشی جدید و منعطف موتورولا تا به حال منتشر شده است. به همین خاطر موقعیت مناسبی برای جمع‌بندی این خبرها به نظر می‌رسد.

مشخصات فنی منتسب به گوشی جدید موتورولا Moto RAZR 2

پیش از این اسناد پتنتی از محصول تازه موتورولا منتشر شده بود که یک گوشی هوشمند را با نمایشگر منعطف و همچنین کناره‌های حساس به فشار توسط کاربر به نمایش می‌گذاشت. با توجه به آنچه در این پتنت گزارش شده است، بخش حساس به فشار در کناره بدنه از چندین حسگر با پشتیبانی از ۲۰ نوع عملکرد مختلف برخوردار است. بدین ترتیب کناره‌های خمیده در بدنه ممکنه است عملکرد به خصوصی داشته باشند.

اما وقتی صحبت از سخت افزار به میان می‌آید، ممکن است همه چیز به اندازه ظاهر دستگاه جذاب به نظر نرسد. گوشی جدید موتورولا از پردازنده موبایلی کوالکام اسنپ‌دراگون ۷۶۵ (و نه اسنپ‌دراگون ۷۶۵G) قدرت می‌گیرد و بدین ترتیب نسل جدید گوشی‌های منعطف موتورولا هم سطح پایین‌تر از گوشی‌های پرچمدار منعطف خواهد بود. پردازنده موبایلی اسنپ‌دراگون ۷۶۵ هم پردازنده باکیفیتی است اما نمی‌تواند عملکرد کوالکام اسنپ‌دراگون ۸۵۵ پلاس تعبیه شده در گوشی منعطف سامسونگ Galaxy Z Flip را هم نشان دهد. علاوه بر پردازنده مذکور، Moto RAZR 2 از ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد.

انتظار می‌رود این گوشی نمایشگر ۶٫۲ اینچی اولد به همراه نمایشگر خارجی ۲٫۷ اینچی داشته باشد و به دوربین ۴۸ مگا‌پیکسلی اصلی و ۲۰ مگاپیکسلی سلفی هم مجهز شود.