بازار موبایل پس از شیوع پاندمی کرونا و افت در فروش گوشی‌های هوشمند، ظاهرا دوباره در حال رشد است. برخی کمپانی‌ها مانند موتورولا حالا باید برنامه خود را برای رونمایی از برخی سری‌ها تغییر دهند، اما در حال حاضر ظاهرا همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این برند که لنوو صاحب آن است، چند ماه پیش اولین گوشی هوشمند ۵G خودش را معرفی کرد که شامل دوگانه Motorola Edge و Edge Plus می‌شود. در این میان گوشی Edge Plus اولین گوشی پرچمدار برند موتورولا پس از سال‌ها عرضه گوشی‌های میان رده شناخته می‌شود. این برند همچنین اوایل ژوئیه از گوشی جدید Motorola One Fusion و سپس Moto G 5G Plus و Motorola One Vision Plus در هفته اخیر پرده برداشت. حالا به نظر می‌رسد که اواخر ماه جاری میلادی، شاهد رونمایی موتورولا از گوشی جدید دیگری تحت عنوان Moto G9 Plus خواهیم بود.

گوشی جدید موتورولا روز گذشته در فضای وب با جزئیات قیمت عرضه افشا شد. یک افشاگر هندی تصویر اسکرین شات مرتبطی را در توییتر منتشر کرد. بر اساس این خبر، گوشی جدید موتورولا احتمالا ۲۲۷ یورو قیمت گذاری می‌شود. این قیمت ظاهرا برای نسخه با کانفیگ ۴ + ۱۲۸ گیگابایت است. در فهرست مشخصات این گوشی جدید همچنین به پشتیبانی از دو سیم کارت اشاره شده است.

متأسفانه همه مشخصات فنی در این تصویر درج نشده است. همچنین تصویری از این گوشی جدید موتورولا وجود ندارد. البته به این موضوع هم باید اشاره کنیم که نسل قبلی به نام Moto G8 Plus در اکتبر ۲۰۱۹ معرفی شد و حالا برای معرفی نسل جدید اصلا زود نیست. از طرف دیگر انتظار می‌رود سایر نسخه‌های خانواده Moto G9 دیرتر رونمایی شوند. اگر این اطلاعات درباره گوشی جدید Moto G9 Plus صحت داشته باشد، در روزهای آینده شاهد انتشار جزئیات بیشتری در این باره خواهیم بود. همچنین انتظار نداریم که این گوشی جدید از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی کند. اضافه شدن این قابلیت ارتباطی قطعا روی قیمت دستگاه تأثیرگذار است و قیمت عرضه آن را به بیش از ۴۵۰ دلار افزایش می‌دهد.