اولین گوشی‌های خانواده Moto G7 در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی شدند و یک سال پس از آن هم کمپانی موتورولا نسل جدید را تحت عنوان Moto G8 رونمایی کرد. بدین ترتیب حالا نوبت به جانشینان این خانواده رسیده است و به نظر می‌رسد که اولین عضو این سری تازه Moto G9 Play نام داشته باشد.

همچنین ظاهرا روند توسعه این گوشی جدید به شکل موفقیت آمیزی در دست موتورولا قرار دارد زیرا Moto G9 Play در بنچمارک Geekbench دیده شده است. این گوشی جدید موتورولا به طور پیش فرض از نرم افزار اندروید ۱۰ بهره می‌برد در حالی که پیش از این Moto G8 Power Lite با نرم افزار اندروید ۹٫۰ پای در آوریل گذشته عرضه شد. از طرفی اغلب اعضای خانواده Moto G8 سیستم عامل پیش فرض اندروید ۱۰ داشتند.

پردازنده داخلی این گوشی همچنان ناشناس است و بنچمارک Geekbench از آن با اسم رمز Guamp یاد کرده است. نتایج این بنچمارک تا حدود زیادی به نتیجه بنچمارک دو گوشی هوشمند موتورولا Moto G8 و G8 Power شباهت دارد که البته هر دو از پردازنده موبایلی اسنپ دراگون ۶۶۵ قدرت می‌گرفتند. این پردازنده تقریبا قدیمی است اما همچنان در مقایسه با Helio P70M که گوشی موتورولا Moto G8 Play از آن بهره می‌برد سرعت بیشتری دارد.

موتورولا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدینگوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

میزان حافظه رم در گوشی موتورولا Moto G8 Play تنها ۲ گیگابایت است در حالی که در گوشی جدید Moto G9 Play به ۴ گیگابایت ارتقا پیدا کرده است. البته ممکن است که ۴ گیگابایت رم در سطح بالاترین نسخه این گوشی باشد و نسخه‌های معمولی‌تر آن همچنان میزان رم کمتری داشته باشند و به قیمت کمتری هم به بازار راه پیدا کنند.

هنوز نمی‌دانیم که موتورولا گوشی جدید Moto G9 Play را به پردازنده موبایلی اسنپ دراگون ۶۶۵ یا ۶۶۲ مجهز می‌کند. البته نسخه Play ممکن است اولین گوشی نباشد که موتورولا از این خانواده معرفی می‌کند؛ چند روز پیش گوشی جدید Moto G9 Plus با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی به قیمت ۲۷۷ یورو در یک فروشگاه آنلاین دیده شد.