مایکروسافت یک گوشی منعطف و عجیب را به نام Surface Dou در نوبت معرفی دارد. این گوشی برخلاف گوشی‌های منعطف برندهایی نظیر سامسونگ و هواوی با نمایشگر واحد تاشو توسعه نیافته است؛ بلکه دو نمایشگر مجزا با حاشیه‌های نازک و طراحی لولا دارد و شبیه به کتاب به نظر می‌رسد. اولین خبر درباره این پروژه در اکتبر سال گذشته منتشر شد. در آن زمان گفته شد که محصول مذکور به نمایشگر ۵٫۶ اینچی در حالت بسته و ۸٫۳ اینچی در حالت باز مجهز می‌شود. لولای این دستگاه از چرخش ۳۶۰ درجه نمایشگر پشتیبانی می‌کند و همچنین نرم افزار سیستم عامل اندروید با خدمات ادغام شده مایکروسافت هم روی آن نصب می‌شود.

حالا evleaks برخی تصاویر رندری منتسب به این گوشی تاشوی مایکروسافت را منتشر کرده است که می‌توان روی صفحه نمایش آن برخی اپلیکیشن‌های پیش فرض سیستم را هم مشاهده کرد. هنوز هیچ جزئیات تازه و همچنین تاریخ دقیق معرفی رسمی برای گوشی جدید Surface Dou مشخص نشده است.

صدور مجوز بلوتوث برای گوشی مایکروسافت Surface Dou

این گوشی جدید مایکروسافت در خلال ماه‌های اخیر بارها در شایعه‌ها دیده شد و حتی برخی از آن‌ها به رونمایی Surface Dou در آینده نزدیک اشاره کرده بودند. این گوشی جدید از پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۸۵۵ قدرت می‌گیرد.

گوشی Surface Dou مایکروسافت همچنین با شناسه Surface Model 1930 مجوز بلوتوث دریافت کرده است. متأسفانه مشخصات فنی این دستگاه به جز پشتیبانی از بلوتوث ۵ در این مجوز درج نشده است. خوشبختانه مجوز FCC هم برای گوشی جدید مایکروسافت صادر شده است که تأیید می‌کند Surface Dou از اندروید ۱۰، NFC، WiFi 802.11ac پشتیبانی می‌کند. متأسفانه این گوشی جدید از امکان ارتباطی ۵G بهره نمی‌برد و در طرح اولیه پروژه آن هم این امکان ارتباطی در نظر گرفته نشده بود. به نظر می‌رسد موقعیت مناسبی برای تعبیه مودم ۵G کوالکام درون بدنه آن وجود ندارد.

براساس برخی گزارش‌های دیگر، مایکروسافت روند توسعه و شخصی سازی اندروید ۱۱ را هم آغاز کرده است تا بتواند این به روزرسانی نرم افزاری را هم بدون فوت وقت پس از عرضه گوشی جدید Surface Dou خود منتشر کند.