حالا در نیمه دوم سال میلادی هستیم و بسیاری از سازندگان چینی خودشان را برای رونمایی از پرچمدار مخصوص این نیمه آماده می‌کنند. اخیرا شایعه‌هایی درباره نسخه سطح بالا از گوشی شیائومی Mi 10 منتشر شد. این سازنده چینی معمولا دو گوشی پرچمدار از دو سری متفاوت را در دو نیمه سال میلادی معرفی می‌کند. از طرفی این روال در سال گذشته دستخوش تغییر شد. کمپانی شیائومی در سال ۲۰۱۹ به جای گوشی مورد انتظار Mi MIX 4 از گوشی مفهومی Mi MIX Alpha پرده برداشت.

حالا شایعه شده است که کمپانی شیائومی به زودی از گوشی جدید MIX رونمایی می‌کند. از طرفی هم به نظر می‌رسد که این گوشی تنها پرچمدار شیائومی نخواهد بود که در نیمه دوم امسال معرفی می‌شود. علاوه بر پرچمدار خانواده MIX همچنین ممکن است که شیائومی از گوشی جدید Mi 10 Super Large Cup رونمایی کند. وانگ تنگ، مدیر محصول ردمی، اخیرا وجود این گوشی جدید را تأیید کرد. او اعلام کرد که این گوشی جدید در مرحله آزمایش قرار دارد و همچنین ارزان هم نخواهد بود.

حالا یک افشاگر چینی توانسته است گوشی جدید شیائومی را در پایگاه داده‌های شبکه ارتباطی چینی کشف کند. این گوشی هوشمند با شناسه M2007J1SC دیده شده و شایعه شده است که شناسه مذکور به گوشی جدید شیائومی Mi 10 Super Large Cup تعلق دارد.

با توجه به معرفی پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس، انتظار داریم که جدیدترین پرچمداران چینی مجهز به این تراشه معرفی شوند. بدین ترتیب گفته می‌شود که گوشی جدید شیائومی هم از این پردازنده داخلی قدرت می‌گیرد و همچنین در نمایشگر خود از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کند.

اولین گزارش‌های منتسب به گوشی جدید Mi 10 Super Large Cup در مه امسال منتشر شد. در آن زمان یک افشاگر مدعی شد که گوشی مذکور در ماه اوت و با قابلیت بزرگنمایی خیره کننده معرفی خواهد شد.

از طرفی نام تجاری نهایی برای این گوشی هنوز مشخص نشده است. لو ویبینگ، قبلا به امکان شارژ سریع ۱۰۰ واتی برای این گوشی اشاره کرده بود. برای مقایسه هم باید بگوییم که قیمت فعلی گوشی شیائومی Mi 10 Pro معادل ۸۵۵ دلار است.