طراحی نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند دستخوش تغییر و تحول شده است و حالا دیگر به جای نسبت تصویر ۱۶:۹ شاهد معرفی گوشی‌هایی با نمایشگرهای بزرگ و ناچ هستیم. در بخش طراحی ناچ هم ابتدا ناچ بزرگ با آیفون‌های اپل به دنیا معرفی شد و به تدریج جای خود را به ناچ قطره‌ای و حفره‌ای بخشید. اما کمپانی‌های سازنده به دنبال حذف این ناچ بسیار کوچک هستند و تلاش می‌کنند تجربه کار با نمایشگر کاملا بدون حاشیه را در اختیار کاربران قرار دهند. همچنین در سال ۲۰۱۹ شاهد معرفی گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین پاپ آپ بودیم اما این رویکرد در طراحی چندان محبوب نشد. از طرفی هم گزارشی تازه منتشر شده است که ادعا می‌کند کمپانی شیائومی یک گوشی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر را در دست توسعه دارد.

شیائومی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی‌های سازنده برای ارائه بهترین تجربه کاربری تنها یک راه دارند و آن هم تعبیه دوربین سلفی زیر نمایشگر است. شیائومی در سال ۲۰۱۹ اولین گوشی هوشمند خود مجهز به دوربین زیر نمایشگر گوشی هوشمند را به نمایش گذاشت. سایر برندها مانند اوپو هم پروتوتایپ‌های ساخت خودشان را با این راهکار در همان سال ۲۰۱۹ رونمایی کردند. از طرفی هم این نوع دوربین زیر نمایشگر نتوانست کیفیت خوبی را از عملکرد خود به اثبات برساند. پیکسل‌های فشرده روی بلوک‌های نمایشگر، مانع نوری برای دوربین زیر آن ایجاد می‌کند و در نتیجه تصاویر تاریک‌تری به ثبت می‌رساند.

با توجه به گزارشی جدید از LetsGoDigital تصاویر رندری از این پروتوتایپ شیائومی مجهز به دوربین زیر نمایشگر به دستمان رسیده است. دو موقعیت مختلف میانه نمایشگر و بالا سمت چپ برای این دوربین دیده می‌شود. در توضیحات آمده است که هرگاه دوربین سلفی در این گوشی شیائومی فعال بشود، سطح مقابل آن شفاف خواهد شد. سپس این وضعیت به محض ثبت تصویر به حالت اول بازمی‌گردد. در این حالت نمایشگر به وضعیت تمام صفحه خود بازمی‌گردد.

شیائومی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پروتوتایپ گوشی شیائومی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر، از نظر طراحی ظاهری بسیار شبیه به گوشی Mi 9 به نظر می‌رسد که درواقع پرچمدار همین سازنده از سال ۲۰۱۹ است. این گوشی بدون ناچ و حاشیه، گوشه‌های خمیده و حاشیه باریکی در بخش پایین پنل نمایش طراحی شده است. این گوشی نشان می‌دهد که شیائومی بار دیگر درصدد است تا کاربران را با ارائه گوشی هوشمندی نوین شگفت زده کند.