کمپانی سونی اریکسون گوشی هوشمند Xperia Play را در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد و در آن زمان گوشی مذکور به یکی از جالب توجه‌ترین دستگاه‌های بازار تبدیل شد که توانست توجه بسیاری را به مفهوم اصلی خود جلب کند. این اولین و تنها دفعه‌ای به شمار می‌رود که سونی اریکسون گوشی گیمینگ PSP معرفی کرده است. امروز یک مدل گوشی هوشمند تحت عنوان Sony Ericsson Xperia Play 2 در تصاویر زنده در فضای وب فاش شد. البته این گوشی برای فروش در دسترس قرار نگرفته است.

این تصاویر توسط خبرگزاری فناوری XDA Developers منتسب به Xperia Play 2 منتشر شده است. بر اساس ادعای این خبرگزاری، دستگاه پیش رو تنها پروتوتایپ مربوط به Xperia Play 2 است. با توجه به این تصاویر به خوبی می‌توان دریافت که Xperia Play 2 با قابلیت، مشخصات و نمای ظاهری بسیار مشابه به نسل قبلی خود توسعه یافته است. دکمه‌ها و پد گیمینگ آن بسیار شبیه به نسل قبلی به نظر می‌رسد که تغییرات بسیار جزئی در آن صورت گرفته است. تاچ پد کوچک در میان صفحه کلید درواقع جایگزینی برای قطعه جوی استیک است. این دستگاه می‌تواند بازی‌های متعددی را اجرا کند و توانمندی‌اش مانند Sony PSP Go قبلی است.

سونی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر این با توجه به تصاویر می‌‌توان دو دکمه بالای دستگاه را مشاهده کرد. این دو دکمه برچسب left و right دارند. همچنین باید به درگاه مخصوص کارت SD و سیم کارت در این گوشی اشاره کنیم. Xperia Play 2 همچنین یک دوربین به همراه فلش LED روی بدنه خود دارد. می‌توانید برند Sony Ericsson را در گوشه پایین سمت چپ و در سوی دیگر Xperia را مشاهده کنید.

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، تصاویر زنده نشان می‌دهد که گوشی پیش رو بسیار شبیه به Xperia Play توسعه یافته است. از طرفی نمایشگر  قالب مستطیلی خود را حفظ کرده و همچنین تغییراتی در دکمه‌های آن ایجاد شده است. این گوشی همچنین دوربین، دکمه‌های لمسی اندروید و برچسب ۳D دارد.

شاید این محصول هوشمند معرفی نشود!

براساس گزارش XDA Developers این گوشی از یک پروژه فعال کمپانی سونی است. بدین ترتیب ممکن است روزی شاهد معرفی نسخه نهایی و تکامل یافته آن باشیم. از طرف دیگر هم بخش گوشی‌های هوشمند برای سونی چندان سودآور نیست که بخواهد یک سری مخصوص برای گوشی‌های گیمینگ از این نظر ایجاد کند یا آن را پس از Xperia Play ادامه دهد.