سونی اخیرا دعوتنامه رویداد ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) خود را منتشر کرد که ظاهرا قرار است در خلال آن حداقل از یک گوشی پرچمدار رونمایی کند. این برند ژاپنی همچنین یک کلیپ ویدیویی منتسب به این گوشی جدید و سطح بالا هم منتشر کرده است.

اسم گوشی جدید سونی هم تایید شد

سونی در خلال ویدیوی کوتاه و ساده ۱ دقیقه‌ای خود که در کانال یوتیوبی رسمی‌اش منتشر کرده، بارها به نام Xperia 1 III (اکسپریا ۱ مارک ۳) اشاره کرده است. این ویدیو با نمایش کلمه “سه” به سه زبان مختلف آغاز می‌شود و سپس به سمت نمایش سه دست ادامه پیدا می‌کند. اولین دست یک انگشت را نشان می‌دهد؛ دومین دست دو انگشت و به همین ترتیب سومین دست سه انگشت دست را به نمایش می‌گذارد.

و این همه ۵ ثانیه ابتدایی این ویدیوی تبلیغاتی است. سایر ثانیه‌های باقی مانده این تیزر کوتاه به تبلیغ قابلیت‌های گوشی جدید سونی مانند امکانات دوربین، تجربه صوتی و همچنین نمایشگر اختصاص داده شده است. سونی همچنین ویدیوی تبلیغاتی خود از گوشی جدید Xperia 1 III را با نمایش عدد ۳ روی نمایشگر به پایان می‌رساند.

از پرچمدار سونی Xperia 1 III چه انتظاری داریم؟

سونی هیچ جزئیاتی را درباره این گوشی جدید مورد تایید قرار نداده است اما با توجه به اخبار فاش شده قبلی انتظار می‌رود که Xperia 1 III به طور کلی مبتنی بر نسل قبلی طراحی شود. همچنین در برخی گزارش‌های منتسب به این گوشی جدید، به دوربین پریسکوپ و نمایشگر با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی اشاره شده است.

درباره سخت افزار داخلی هم به احتمال زیاد شاهد تعبیه تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ در این گوشی پرچمدار خواهیم بود. علاوه بر این، حداقل ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی برای نسخه پایه Xperia 1 III پیش بینی می‌شود.