برند ردمی از زمان جدا شدنش از برند شیائومی تا به حال موفق شده است چندین گوشی هوشمند جالب توجه را روانه بازار کند. برند ردمی در ابتدا به عنوان برندی برای معرفی گوشی‌های سطح پایین و میان رده شناخته می‌شد در حالی که انتظار می‌رفت که برند شیائومی دیگر همه توجه خود را به گوشی‌های هوشمند پرچمدار معطوف کند. از طرفی هم با ورود گوشی‌های خانواده Redmi K متوجه شدیم که این پیش فرض چندان هم صحت ندارد؛ زیرا برخی از مدل‌‌های این خانواده را به سادگی می‌توان گوشی پرچمدار دانست. خانواده Redmi K در حال حاضر تنها نسخه‌های K30 دارد که شامل Redmi K30 در دو نسخه متفاوت ۵G و ۴G، K30 Pro، K30 5G Racing Edition و همچنین K30i 5G می‌شود. همه این گوشی‌ها شامل دو نسخه ۴G و ۵G تفاوت‌هایی دارند. حالا خبرگزاری فناوری XDA Developers در جدیدترین گزارش خود مدعی شده است که ردمی یک نسخه دیگر هم از این خانواده را تحت عنوان Redmi K30 Ultra در دست توسعه دارد.

بر اساس این گزارش، گوشی جدید ردمی با اسم رمز Cezanne در دست توسعه قرار دارد و اسم رمزش هم در تازه‌ترین نسخه از رابط کاربری MIUI 12 کشف شده است. این رمز همچنین نشان می‌دهد که گوشی جدید Redmi K30 Ultra به دوربین چهارگانه مجهز می‌شود. لنز اصلی دوربین این گوشی ۶۴ مگاپیکسلی در نظر گرفته شده و سازنده ممکن است از مکانیزم پاپ آپ برای دوربین سلفی آن استفاده کند. علاوه بر این در گزارش به احتمال استفاده از پردازنده مدیاتک اشاره شده است. شیائومی تا به حال از dimensitiy در گوشی‌های خود استفاده کرده و ممکن است ردمی هم از همین پردازنده پرچمدار ۵G بهره بگیرد.

گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

از طرفی هم هیچکدام از گوشی‌های Redmi K در چین از پردازنده مدیاتک استفاده نمی‌کنند. بدین ترتیب ممکن است گوشی جدید این برند اولین گوشی Redmi باشد که با پردازنده مدیاتک روانه بازار می‌شود.

Redmi K30 Ultra یا Redmi K40؟

برخی گمانه زنی‌های اخیر به این گوشی جدید اشاره داشته است. یک افشاگر قبلا در Weibo گفته بود که ردمی گوشی جدیدی را با پردازنده مدیاتک Dimensity 1000 در دست توسعه دارد. او همچنین ادعا کرده این گوشی هوشمند نمایشگر LCD 144 هرتزی و دوربین اصلی ۶۴ مگا پیکسلی Sony IMX686 به همراه دوربین پاپ آپ سلفی دارد. علاوه بر موارد مذکور، ظرفیت باتری این گوشی جدید ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت با توان شارژ سریع ۳۳ وات است.

برخی گزارش‌های دیگر هم ادعا می‌کنند که این مشخصات احتمالا به مدل نسل بعدی به نام Redmi K40 تعلق دارد. XDA Developers هم می‌گوید هنوز سند قطعی برای تایید هیچ احتمالی در دست نداریم و فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اطلاعات دیگری در این باره منتشر می‌شود.