سال‌ها پیش و مخصوصا در سال ۲۰۱۴ گوشی‌هایی که نمایشگر ۵ اینچی داشتند را فبلت می‌شناختیم. امروزه بسیاری از نمایشگرها در گوشی‌های هوشمند در حدود ۶٫۵ اینچ هستند. برای مثال گوشی سامسونگ Galaxy S21 Ultra را در نظر بگیرید که نمایشگر ۶٫۶۸ اینچی دارد. از طرفی هم سال گذشته سرانجام یک پرچمدار کامپکت و کوچک در این میان معرفی شد. این گوشی اپل آیفون ۱۲ مینی نام داشت که از نمایشگر ۵٫۴ اینچی بهره می‌گرفت. اما تکلیف کاربران اندرویدی چه می‌شود؟ در گزارشی تازه به احتمال معرفی یک پرچمدار کوچک اندرویدی از کمپانی ایسوس اشاره شده است که احتمالا ASUS ZenFone Mini نامیده می‌شود.

اپل گوشی ۱۲ مینی خود را برای طرفداران گوشی‌های پرچمدار کوچک معرفی کرد اما میزان فروش آن چندان جالب نبود. این گوشی مشخصات فنی کاملا یکسانی با گوشی هوشمند آیفون ۱۲ داشت اما ظرفیت باتری آن با توجه به ابعاد بدنه کمتر بود. از طرفی هم اپل همچنان استراتژی معرفی گوشی هوشمند مینی را دنبال می‌کند و امسال هم ممکن است شاهد رونمایی از یک iPhone SE جدید باشیم.

همچنان عده زیادی به گوشی هوشمند با نمایشگر بزرگ علاقه دارند اما نمی‌توان آن بخش از بازار را نادیده گرفت که طرفدار گوشی‌های کامپکت اما توانمند هستند. گوشی جدید ایسوس ذنفون مینی می‌تواند برای این افراد گزینه بسیار مناسبی باشد.

ایسوس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
ایسوس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

ذنفون مینی رقیب آیفون ۱۲ مینی خواهد بود؟

هنوز نمی‌دانیم ابعاد دقیق در نمایشگر گوشی جدید ایسوس چقدر است اما امیدواریم چیزی بیش از ۵٫۵ اینچ و کمتر از ۶ اینچ باشد. گوشی ایسوس ZenFone 7 پیش از این با نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی عرضه شده است که گوشی بزرگی هم شناخته می‌شود.

انتظار می‌رود پرچمدار مینی ایسوس به تراشه کوالکام اسنپدراگون خانواده ۸۰۰ مجهز شود که ممکن است اسنپدراگون ۸۸۸ یا ۸۷۰ باشد.

ایسوس هنوز هیچ خبری را در این باره رسما تایید نکرده است. از طرفی انتظار داریم که گوشی جدید گیمینگ آن تحت عنوان ROG Phone 5 در بهار امسال عرضه شود. امیدواریم که پیش از آن شاهد رونمایی از پرچمدار کامپکت ذنفون مینی باشیم.