بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، اپل ممکن است روند تولید انبوه گوشی آیفون ۹ را که پیش از این تحت عنوان iPhone SE 2 آن را می‌شناختیم، در ماه مارس آغاز کند.

آیفون ۹ آماده تولید انبوه است؛ آیا تاریخ رونمایی رسمی نزدیک شده؟

این گزارش‌های همچنین اشاره دارند که آیفون ۹ برای بخش سطح پایین بازار موبایل طراحی شده است و مخصوصا به بازارهای در حال توسعه مانند هند اختصاص پیدا می‌کند. این گوشی جدید از نظر ظاهری ممکن است ما را به یاد آیفون ۸ سازنده بیندازد اما تنها ۴۳۰ دلار قیمت داشته باشد. این بازطراحی ظاهری احتمالا یکی از دلایل ارزان بودن گوشی جدید آیفون ۹ هم به شمار می‌رود.

اپل-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

حال با توجه به گفته‌های منابع آگاه اگر همه چیز طبق انتظاراتمان پیش برود، ممکن است شاهد عرضه این گوشی جدید اپل در ماه مارس باشیم. برخی کمپانی‌های چینی مانند فاکس کان در چین وجود دارد که آماده تولید انبوه آیفون ۹ اپل از ماه مارس هستند.

آیفون جدید اپل شبیه آیفون ۸ است

اما از گوشی جدید آیفون ۹ چه می‌دانیم؟ همان طورکه قبلا هم اشاره کردیم، این گوشی جدید درست شبیه به گوشی آیفون ۸ به نظر می‌رسد. آیفون ۹ نمایشگر ۴٫۷ اینچی با دکمه Touch ID خانه / حسگر تشخیص اثرانگشت زیر آن دارد. البته همچنان ممکن است شاهد اعمال تغییراتی جزئی در طراحی کلی ظاهری آیفون ۹ باشیم. برای مثال، ممکن است پنل پشتی این مدل شیشه‌ای اما با نمای مات نهایی شود که بدین ترتیب همچنین ۰٫۵ میلی متر در مقایسه با آیفون ۸ ضخامت بدنه‌اش افزایش پیدا می‌کند.

اپل-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید آیفون ۹ همچنین از پردازنده A13 Bionic قدرتمند سازنده بهره می‌گیرد و چند سالی  از به روزرسانی نرم افزاری iOS پشتیبانی می‌کند. برخی می‌گویند همین ویژگی ممکن است برای بخشی از کاربران دستگاه‌های اندرویدی جذاب باشد و آن‌ها را وادار به خرید این گوشی جدید اپل کند. همچنین قیمت این دستگاه عامل مهمی به شمار می‌رود. آیفون ۹ احتمالا قیمتی کمتر از ۴۳۰ دلار دارد.