شایعه‌ها حاکی از آن است که کمپانی اپل قصد دارد همه نسخه‌های خانواده گوشی جدید آیفون ۲۰۲۱ خود را مجهز به حسگر تشخیص اثرانگشت Touch ID معرفی کند. درباره نام گذاری این نسل تازه هم برخی معتقد هستند که اپل آیفون ۱۳ را در نظر نگرفته است و می‌خواهد امسال گوشی جدید آیفون ۱۲ اس را عرضه کند.

طراحی آیفون جدید با حسگر Touch ID زیر نمایشگر

گفته می‌شود که کمپانی اپل در حال آزمایش یک نوع حسگر بیومتریک تازه برای گوشی آیفون ۲۰۲۱ خود است. این گوشی جدید ظاهرا تحت عنوان آیفون ۱۲ اس و در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی می‌شود.

همه مدل‌ها در خانواده گوشی جدید آیفون ۱۲ اس با بریدگی ناچ کوچکتر از نسل فعلی طراحی می‌شوند. این تغییر در طراحی و کاهش ابعاد ناچ به دنبال استفاده از ماژول کوچکتر دوربین درون بدنه میسر می‌شود.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

درباره حسگر LiDar هم باید اشاره کنیم که تنها دو مدل پرو و پرو مکس به این حسگر پیشرفته در دوربین مجهز می‌شوند.

اپل سرانجام سامسونگ را در بازار جهانی شکست داد

کمپانی اپل با توجه به فروش چشمگیر آیفون‌های خود اخیرا توانست سامسونگ را شکست دهد و برند برتر تولید کننده گوشی همراه در بازار جهانی شناخته شود. در حالی که اپل خیزی چشمگیر در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ از خود نشان داد، هوآوی با کاهش فروش به جایگاه ششم سقوط کرد.

البته این نتایج مربوط به سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ می‌شود و اگر میانگین کلی سالانه را در نظر بگیریم، کمپانی سامسونگ همچنان در صدر قرار دارد و اپل بعد از آن دوم است.